Ogłoszenia

26 Niedziela Zwykła  01.10.2023.

 1. Dziękuję za bezimienną indywidualną ofiarę z Bierzwiennej Długiej na prace remontowe i inwestycje w parafii.
 2. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę remontowo – inwestycyjną. Bóg zapłać.
 3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych. Pomyślmy o Komunii św. w ich intencji, zamówieniu Mszy św. na rocznicę urodzin czy imienin. Polećmy w modlitwie wspominkowej Kościoła. W kancelarii parafialnej możemy zgłaszać naszych zmarłych na wypominki. Kartki na wypominki jednorazowe można otrzymać w zakrystii. Proszę napisać na kartce z której wioski pochodzili zmarli.
 4. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 1730.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1600.
 7. Pragnę przekazać smutną wiadomość, że po raz drugi nasza Parafia nie otrzymała dofinansowania na wymianę dachu na naszym kościele w ramach programu ratowania zabytków „Polski Ład”.
 8. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Poświęcenie różańców dzieciom komunijnym. Spotkanie z dziećmi komunijnymi po Mszy św. o godz. 1130. Przekazanie dzienniczków.
 10. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Ś.P. Izabela Jabłońska w wieku 42 lat. Rodzinie zmarłej przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłą powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 11. Na cały nowy tydzień modlitwy różańcowej życzę, abyśmy wyprosili u Boga, przez Maryję, wiele potrzebnych łask. Szczęść Boże.

25 Niedziela Zwykła  24.09.2023.

 1. Dziękuję nowożeńcom za kwiaty do kościoła.
 2. Za dwa tygodnie w Niedzielę 8 października o kwiaty do kościoła zwracam się z prośbą do mieszkańców Kijewa i część Lubońka tak jak przebiega trasa kolędowa.
 3. Dziękuję za bezimienna indywidualną ofiarę z  Dzióbin  na prace remontowe  i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać.
 4. Za tydzień w pierwsza niedzielę miesiąca tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjno – remontowe w Parafii.
 5. Za tydzień w Niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Odmawiajmy przez ten miesiąc codziennie różaniec polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwo różańcowe w kościele codziennie o godz. 1730.
 6. Od 2 października Msze św. w tygodniu będą sprawowane o godz. 1700.
 7. Za tydzień w Niedziele poświęcenie różańców dzieciom komunijnym na Mszy św.       o godz. 1130.
 8. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy zgłaszać naszych zmarłych na wypominki.
 9. Od dziś można kupować Kalendarze Rolników w cenie 40 zł.
 10. W zakrystii można kupować film z Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej w naszej Parafii w cenie 70 zł.
 11. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Ś.P. Stanisław Klimański w wieku 72 lat. Rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłego powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 13. Na cały nowy tydzień wszystkim parafianom życzę Szczęść Boże.

24 Niedziela Zwykła  17.09.2023.

 1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.
 2. Trwa już nowy rok szkolny. Zainteresujmy się, czy dzieci i młodzież z naszych rodzin są zapisani na katechezę i biorą w niej udział.
 3. Wczoraj Ks. Biskup Krzysztof Wętkowski Ordynariusz Diecezji Włocławskiej udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. 74 osób przyjęło ten sakrament. Dziękuję katechetom za pomoc w przygotowaniu liturgii bierzmowania. Dziękuję młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za dary do naszego kościoła w postaci: baldachimy procesyjnego, dwóch ornatów i pateny liturgicznej.
 4. W sobotę 23.09.2023. zbiórka z ministrantami o godz. 930 w salce katechetycznej na plebanii. Obecność obowiązkowa.
 5. Dziękuję Krystianowi Michalakowi za podłączenia telewizora w kościele i kilku dodatkowych urządzeń do wyświetlania tekstów pieśni.
 6. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.  Są do nabycia kalendarze na nowy 2024 rok.
 7. W Zakrystii można zapisywać się na film z Nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego w naszej Parafii. Długość filmu 2,5 godziny. Film nagrany na Pendrivie w cenie 70 zł. Zapisy będą trwały do soboty.
 8. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Ś.P. Andrzej Woźniak w wieku 67 lat. Rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłego powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 9. Na cały nowy tydzień życzę dużo wzajemnej życzliwości i owocnej pracy. Szczęść Boże.
 10. Odebranie deklaracji komunijnych od dzieci.

23 Niedziela Zwykła  10.09.2023.

 1. Dziękuję państwu młodym za wystrój kościoła kwiatami.
 2. Dziękuję za bezimienna indywidualną ofiarę z  Bierzwiennej Długiej  na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać.
 3. W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Szanujmy krzyże i bądźmy dumni ze znaku naszej wiary, a przede wszystkim nie odrzucajmy naszego osobistego krzyża. Warto zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także tym, czy my i nasi bliscy noszą symbole wiary na sobie.
 4. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w Nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej w naszej Parafii. Dziękuję strażakom za niesieni obrazu, pilotowanie samochodu – kaplicy, pocztom sztandarowym, osobą niosącym obrazy, witających Obraz Jasnogórski, ministrantom, dzieciom komunijnych, paniom Luboniankom, katechetom, panu kościelnemu i panu organiście. Osobom dekorującym trasę przejazdu, panią które udekorowały tron pod obraz, tym którzy zrobili dekoracje bramy i wejścia do kościoła, za piękne dywany kwiatowe,  za wykonanie drewnianej ambonki.
 5. Dziękuję za złożone ofiary dzięki którym można było sfinansować całą uroczystość. Jako dar do naszej świątyni po Nawiedzeniu obrazu został kupiony telewizor za 3 700 zł do wyświetlania tekstów pieśni i specjalny program z tabletem i routerem za 8 500 zł. Łączna kwota: 12 200 zł. Będzie to nam służyło do większego zaangażowania w liturgie poprzez śpiew.
 6. W czwartek 14.09.2023. o godz. 1830 zbiórka z ministrantami w Kościele.
 7. W piątek 15.09.2023. o godz. 1530 spowiedź młodzieży przed sakramentem bierzmowania. Sakrament bierzmowanie zostanie udzielony naszej młodzieży w sobotę 16.09.2023. przez Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego o godz. 1100. Proszę o modlitwę w intencji młodzieży, aby wyjątkowy sakrament jaki przyjmą umocnił ich wiarę oraz więź z Chrystusem i Kościołem.
 8. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do kupowania kalendarzy na nowy 2024 rok.
 9. Po Mszy św. spotkanie z dziećmi pragnącymi przystąpić do Pierwszej Komunii św.      i ich rodzicami.
 10. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Ś.P. Roman Junkiert w wieku 85 lat. Rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłego powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 11. Na cały nowy tydzień życzę obfitego Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.
 12. Poświęcenie tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych pierwszoklasistom.

22 Niedziela Zwykła  03.09.2023.

 1. Dzisiaj o godzinie 1700 rozpocznie się w naszej Parafii długo oczekiwane Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej.
 2. Pragnę podziękować Ks. doktorowi Zbigniewowi Łukasikowi, Dyrektorowi Muzeum Diecezjalnego i Duszpasterzowi Służby Liturgicznej Diecezji Włocławskiej za poprowadzenie Misji świętych, które miały nas przygotować do Nawiedzenia Pani Jasnogórskiej.
 3. Dziękuję za ofiary złożone na tace inwestycyjno – remontową w pierwsza niedzielę miesiąca. Bóg zapłać.
 4. W piątek 8 września, w Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego. Msza św. o godz. 1800.
 5. W sobotę 09.09.2023. spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania o godz. 1400 w kościele.
 6. W Niedzielę 10 września spotkanie z dziećmi pragnącymi przystąpić do Pierwszej Komunii św. (kl. III) i ich rodzicami po Mszy św. o godz. 1130.
 7. Od następnej Niedzielę będą odprawiane Msze św. w kaplicy w Kęcerzynie o godz. 1000.
 8. W przyszłą Niedzielę zapraszam pierwszoklasistów z rodzicami na Msze św. o godz.1130, podczas której zostaną poświęcone tornistry z podręcznikami i przyborami szkolnymi.
 9. Na prośbę Ks. Biskupa dzisiaj po Mszach św. zostanie zorganizowana zbiórka na poszkodowanych w wyniku powodzi w Słowenii.
 10. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.  Są do nabycia kalendarze na nowy 2024 rok.
 11. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Ś.P. Władysław Michalak w wieku 67 lat. Rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłego powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 12.  Na owocne przeżycie Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej życzę wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże.

21 Niedziela Zwykła  27.08.2023.

 1. Dziękuję państwu młodym za wystrój kościoła kwiatami.
 2. Dziękuję za bezimienną indywidualną ofiarę ze Słupeczki na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać.
 3. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca 1 września. Spowiedź będzie przed każdą z Mszy św.
 4. Jutro w poniedziałek 28 sierpnia na godzinę 1830 zapraszam do ubierania trasy przejazdu obrazu Matki Bożej. Dekoracje trasy nawiedzenia: Trzy odcinki: I Od krzyża przy drodze do Krzykos do kościoła (Bierzwienna Długa, Bierzwienna Długa Kolonia Brzezina, Brzezinka, Nicpoń, Ogrodowa, Leszcze, Puławy, Janczewy, Cząstków, Bierzwienna Wysoka Zygmuntówek) II Od figury Chrystusa na Tarnówce do kościoła (Luboniek Wieś Parcel Holendry, Kijewo, Witowo, Okoleniec Orzeszków, Słupeczka, Tarnówka) III Od krzyża przy parkingu do kościoła (Kęcerzyn, Dzióbin, Rysiny, Rysiny Wieś, Bierzwienna Krótka). Zapraszam również do ubierania trasy nawiedzenia młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 5. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjno – remontowe w Parafii.
 6. We wtorek 29.08.2023. zbiórka z ministrantami w kościele o godz. 1830.
 7. W środę 30 sierpnia rozpoczynamy Misje święte w naszej Parafii. Program misji i nawiedzenia został już odczytany, umieszczony w gablocie ogłoszeń przy kościele i rozwieszony na tablicach we wszystkich wioskach oraz umieszczony w Internecie. Postarajmy się wziąć udział we wszystkich dniach misyjnych, ale również zachęćmy naszych bliskich i sąsiadów do przeżycie Misji świętych.
 8. Za tydzień w Niedzielę 3 września o godz. 1700 rozpocznie się w naszej Parafii Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej na które zapraszam wszystkich parafian i gości. Zapraszam dzieci komunijne w strojach komunijnych.
 9. W tym tygodniu w piątek 1 września przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny i za naszą wolność.
 10. Dzieci, młodzież i nauczyciele rozpoczynają w czwartek nowy rok szkolny. Rozpocznijmy ten rok z Bogiem. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 4 września o godz. 800. Serdecznie zapraszam dzieci, rodziców i nauczycieli.
 11. Na prośbę Ks. Biskupa 3 września po Mszach św. zostanie zorganizowana zbiórka na poszkodowanych w wyniku powodzi w Słowenii.
 12. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury. Są do nabycia kalendarze na nowy rok 2024. Małe kalendarze w cenie 10 zł duże w cenie 15 zł, kalendarzy kieszonkowy 5 zł.
 13. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Ś.P. Marianna Szwandziak w wieku 90 lat. Rodzinie zmarłej przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłą powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 14. Na ten szczególny czas dla naszej Parafii jakim będą Misji święty i Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej życzę wszystkim wielkich owoców duchowych i odnowienia naszych serc. Szczęść Boże.

20 Niedziela Zwykła  20.08.2023.

 1. Dziękuję nowożeńcom za kwiaty do kościoła.
 2. Dziękuję za bezimienną indywidualną ofiarę z Bierzwiennej Długiej Koloni na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać.
 3. W sobotę przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św.  o godz. 900   i 1800.
 4. Próba liturgiczna z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania odbędzie w piątek 25 sierpnia o godz. 900 w kościele.
 5. Zapraszam wszystkie osoby, które będą brały czynny udział w przywitaniu obrazu Matki Częstochowskiej w piątek 25 sierpnia o godz. 1830. Osoby: niosące obraz, przemawiające, druhów strażaków, dzieci komunijne, ministrantów.
 6. W sobotę 26 sierpnia o godz. 1800 przy świetlicy w Kęcerzynie odbędzie się piknik rodzinny. Na która organizatorzy serdecznie zapraszają.
 7. W poniedziałek 28 sierpnia na godzinę 1830 zapraszam do ubierania trasy nawiedzenia.
 8. Program Nawiedzenia Obrazu Pani Jasnogórskiej znajduje się na stronie internetowej Parafii.  
 9. Od dziś można kupować kalendarze na nowy rok 2024. Małe kalendarze w cenie 10 zł duże w cenie 15 zł, kalendarzy kieszonkowy 5 zł.
 10. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 11. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Augustowski, kawaler, zamieszkały: Kłodawa, ul. Zielona, Parafia Wniebowzięcia NMP – Klaudia Pietrzak, panna, zamieszkała: Bierzwienna Krótka, Parafia tutejsza.
 12. Na cały nowy tydzień i kończące się wakacje życzę obfitego Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

19 Niedziela Zwykła – Odpust św. Dominika   13.08.2023.

 1. Dziękujmy Bogu za to, że mogliśmy wspólnie świętować podczas naszego odpustu parafialnego ku czci św. Dominika. Mam nadzieję, że nasza wspólna uroczystość przyczyniła się do naszego odnowienie i uświęcenia.
 2. Pragnę podziękować Księdzu  sumiście i kaznodziei Księdzu doktorowi  Krzysztofowi Rogali  z Włocławka, który pracuje w Sadzie Koscielnym, księżom z dekanatu na czele z Ks. Dziekanem. Dziękuję ministrantom za oprawę liturgiczną, lektorom, kantorce, asyście, dziewczynkom sypiącym kwiaty, druhom strażakom, pocztom sztandarowym, osobom niosącym: feretrony Matki Bożej, chorągwie, panu organiści i panu kościelnemu, moim parafianom i przybyłem gościom.
 3. Dziękuję za kwiaty do kościoła mieszkańcom Okoleńca i Orzeszkowa.
 4. We wtorek 15 sierpnia będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu będziemy również przeżywali nasze dożynki parafialne. Na Mszy św. o godz. 1130 podziękujemy Bogu za dary ziemi i podzielimy się chlebem.  Delegacje z wieńcami i chlebami proszę, aby ustawiły się przed kościołem. Tradycyjne błogosławieństwo ziół i kwiatów na wszystkich Mszach św. W tym dniu odbędą się również dożynki gminne w Górkach.
 5. Ofiary zbierane do puszek 15 sierpnia przeznaczone są na Katedrę Włocławską.
 6. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej w Święto Wojska Polskiego – 15 sierpnia.
 7. Dla osób poszkodowanych w pożarze w Górkach zebrano w naszym kościele: 1780 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 8. Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjno – remontową. Bóg zapłać.
 9. Dziękuję panu Janowi Pietrzakowi i jego żonie Ewie Pietrzak za odnowienie dużego konfesjonału w naszej świątyni.
 10. Od dziś można kupować kalendarze ścienne na nowy rok 2024.
 11. Jest do nabycia nowy numer gazety Idziemy. Zachęcam do lektury.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Augustowski, kawaler, zamieszkały: Kłodawa, ul. Zielona, Parafia Wniebowzięcia NMP – Klaudia Pietrzak, panna, zamieszkała: Bierzwienna Krótka, Parafia tutejsza.
 13. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanie do św. Dominika i pójdziemy w procesji Eucharystycznej.

18 Niedziela Zwykła  06.08.2023.

 1. Przeczytać program Misji świętych w Parafii.
 2. W najbliższą Niedzielę 13 sierpnia będziemy obchodzić Odpust parafialny św. Dominika. Msze św. o godz. 830 i 1200 Suma odpustowa. Na Odpust zapraszam całą asystę, osoby niosące obrazy Matki Bożej, druhów strażaków, dziewczynki do sypania kwiatków, wszystkich parafian i gości.
 3. Dziękczynienie za tegoroczne plony dożynki parafialne odbędą się tradycyjnie w naszej Parafii w Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia na Mszy św. o godz. 1130. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tej uroczystości. W tym samy dniu odbędą się dożynki gminne w Górkach.
 4. Dzisiaj po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę dla poszkodowanych w pożarze w Górkach.
 5. Taca na cele inwestycyjno – remontowe będzie za tydzień podczas odpusty parafialnego.
 6. Jest do nabycia nowy numer gazety Idziemy. Zachęcam do lektury.
 7. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Ś.P. Józef Pietrzak w wieku 76 lat. Rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłego powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 8. Wszystkim moim parafianom i miłym gościom życzę owocnego przeżycia Odpustu parafialnego ku czci św. Dominika. Szczęść Boże.

Konto Bankowe Parafii św. Dominika w Bierzwiennej:
Bank Spółdzielczy w Kłodawie:
81 8545 0008 0000 0390 0136 2283

Wizyty: 33 Wizyty: 357369