Ogłoszenia

24 Niedziela Zwykła  13.09.2020.

 1. Dziękuję za ofiarowanie kwiatów do naszego kościoła.
 2. Dziękuję za bezimienną ofiarę na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać
 3. Dzisiaj będą zbierane podpisy pod projektem ustawy # STOP LGBT przeciwko niemoralnym manifestacjom.
 4. W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Szanujmy krzyże i bądźmy dumni ze znaku naszej wiary, a przede wszystkim nie odrzucajmy naszego osobistego krzyża. Warto zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także tym, czy my i nasi bliscy noszą symbole wiary na sobie.
 5. W piątek przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci                         i młodzieży.
 6. W sobotę 19 września spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania o godz. 1000 w kościele. (Proszę zabrać dzienniczki i długopisy)
 7. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do kupowania kalendarzy na nowy 2021 rok.
 8. W ostatnim czasie odeszła do wieczności ŚP. Wieńczysława Szymczak w wieku 77 lat. Rodzinie zmarłej przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłą powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ….
 9. Odebranie deklaracji komunijnych od dzieci
 10. Na cały nowy tydzień życzę obfitego Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

23 Niedziela Zwykła  06.09.2010.

 1. Dziękuję za ofiary złożone na tace inwestycyjno – remontową w pierwsza niedzielę miesiąca. Bóg zapłać.
 2. We wtorek  8 września, w Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego. Msze św. o godz. 900 i 1800.
 3. We wszystkie soboty września będą się odbywały spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w kościele o godz. 1000.
 4. Chłopcy, którzy są po przyjęciu Pierwszej Komunii św. mogą się zapisywać na ministrantów.
 5. Za tydzień będą zbierane podpisy pod projektem ustawy # STOP LGBT.
 6. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.  Są do nabycia kalendarze na nowy 2021 rok.
 7. Poświęcenie tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych pierwszoklasistom.
 8. Po Mszy św. spotkanie z dziećmi pragnącymi przystąpić do Pierwszej Komunii św.      i ich rodzicami.
 9. Na cały nowy tydzień życzę obfitego Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

22 Niedziela Zwykła  30.08.2019.

 1. W tym tygodniu we wtorek 1 września przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny i za naszą wolność.
 2. Dzieci, młodzież i nauczyciele rozpoczynają we wtorek nowy rok szkolny w trudnym czasie epidemii. Rozpocznijmy ten rok z Bogiem. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego za tydzień o godz. 1130. Serdecznie zapraszam dzieci, rodziców                     i nauczycieli.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o liczne           i dobre powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1700.
 4. W sobotę 5 września spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania o godz. 1000 w kościele. (Proszę zabrać dzienniczki i maseczki ochronne)
 5. Od następnej Niedzielę będą odprawiane Msze św. w kaplicy w Kęcerzynie o godz. 1000.
 6. W przyszłą Niedzielę zapraszam pierwszoklasistów z rodzicami na Msze św. o godz.1130, podczas której zostaną poświęcone tornistry z podręcznikami i przyborami szkolnymi.
 7. W Niedzielę 6 września spotkanie z dziećmi pragnącymi przystąpić do Pierwszej Komunii św. (kl. III) i ich rodzicami po Mszy św. o godz. 1130.
 8. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury. Są do nabycia kalendarze na nowy rok 2021.
 9. Komenda Powiatowa Policji w Kole ostrzega z uwagi na występujące próby wyłudzania pieniędzy od osób starszych, polegające na nawiązywaniu rozmów telefonicznych i przekonaniu poszkodowanych do przekazania oszustom pieniędzy pod pretekstem zaistniałych nagle problemów życiowych „wnuczka”, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy nieznajomym.
 10. W związku z licznymi pracami materialnymi wykonywanymi przy kościele i plebanii pragnę wprowadzić tacę inwestycyjno – remontową w pierwsza niedzielę każdego miesiąca.
 11. Został częściowo naprawiony dach na kościele.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Wojciech Stępniewski, kawaler, zamieszkały: Rysiny Kolonia, Parafia tutejsza – Justyna Rutkowska, panna, zamieszkała: Rybno, Parafia św. Rodziny w Przedczu.
 13. Na cały nowy tydzień i nowy rok szkolny życzę obfitego Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

21 Niedziela Zwykła  23.08.2020.

 1. W środę przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św.  o godz. 900     i 1800.
 2. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 3. Zachęcam do kupowania kalendarzy na rok 2021.
 4. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Lewandowski, kawaler, zamieszkały Bierzwienna Długa, Parafia tutejsza – Izabela Gębka, zamieszkała: Kłodawa, Parafia Wniebowzięcia NMP. Wojciech Stępniewski, kawaler, zamieszkały: Rysiny Kolonia, Parafia tutejsza – Justyna Rutkowska, panna, zamieszkała: Rybno, Parafia św. Rodziny w Przedczu.
 5. Na cały nowy tydzień i kończące się wakacje życzę obfitego Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

20. Niedziela Zwykła  16.08.2020.

 1. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia dożynek parafialnych.
 2. Dzisiejsze ofiary zabierane do puszki przed kościołem decyzją Biskupa włocławskiego przeznaczone będą na pomoc osobom dotkniętym tragedią w Libanie.
 3. Tydzień temu zabrano 1123 zł dla poszkodowanych w wyniku pożaru. Obdarowana rodzina bardzo dziękuje za wsparcie.
 4. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 5. Zachęcam do kupowania kalendarze na nowy 2021 rok.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności ŚP. Roman Rzepka w wieku 57 lat i Ś.P. Helena Niewiadomska w wieku 96 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….
 7. Na cały nowy tydzień pracy i wakacyjnego wypoczynku życzę dużo wewnętrznego spokoju i radości. Szczęść Boże

19 Niedziela Zwykła  09.08.2020.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za udział w Odpuście św. Dominika
 2. W najbliższa sobotę 15 sierpnia będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu będziemy również przeżywali nasze dożynki parafialne na Mszy św. o godz. 1130 podziękujemy Bogu za dary ziemi.  Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół na wszystkich Mszach św.
 3. Ofiary zbierane do puszki przed kościołem 15 sierpnia przeznaczone będą na Katedrę Włocławską.
 4. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej w Święto Wojska Polskiego.
 5. Do naszej świątyni zostały zamówione i uszyte na miarę obrusy na wszystkie ołtarze.
 6. Zachęcam do kupowania kalendarzy na nowy rok 2021. Małe kalendarze w cenie 5 zł duże w cenie 7 zł, kalendarzy kieszonkowy 4 zł.
 7. Dzisiaj odbędzie się zbiórka pieniędzy przed kościołem dla poszkodowanych w pożarze w Bierzwiennej Krótkiej. Zbiórkę przeprowadzą strażacy.
 8. Zostało uruchomione nowe wejście do kancelarii parafialnej od lewej strony plebanii.
 9. Jest do nabycia nowy numer gazety Idziemy. Zachęcam do lektury.
 10. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Lewandowski, kawaler, zamieszkały Bierzwienna Długa, Parafia tutejsza – Izabela Gębka, zamieszkała: Kłodawa, Parafia Wniebowzięcia NMP.
 11. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Śp. Czesław Degórski. Rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłego powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 12. Na cały nowy tydzień pracy i przygotowania do dożynek parafialnych życzę wszystkim parafianom i miłym gościom dużo wewnętrznego spokoju i radości. Szczęść Boże

Na cały nowy tydzień pracy i przygotowania do dożynek parafialnych życzę wszystkim parafianom i miłym gościom dużo wewnętrznego spokoju i radości. Szczęść Boże

18 Niedziela Zwykła  02.08.2020.

 1. Rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc wielu narodowych rocznic, a także pielgrzymek do Jasnogórskiej Pani. Jest to również miesiąc trzeźwości. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej i w intencji naszych rodzin. Zachowajmy abstynencję.
 2. W poniedziałek o godz. 1700 zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w którym modlimy się  o powołania kapłańskie. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1715.           
 4. W najbliższą sobotę 8 sierpnia będziemy obchodzić Odpust parafialny św. Dominika. Msze św. o godz. 830 i 1200 Suma odpustowa.
 5. Do naszej świątyni został kupiony nowy zielony ornat i stuła do błogosławieni małżeństw. Jest to dar od dzieci i rodziców pierwszokomunijnych.
 6. Zostały zakupione i wymienione wszystkie żarówki w kościele na żarówki ledowe,  a także nowy drewniany pulpit pod Mszał ołtarzowy i naczynia liturgiczne do udzielania sakramentu chrztu świętego.
 7. Od dziś można kupować kalendarze na nowy rok 2021. Małe kalendarze w cenie 5 zł duże w cenie 7 zł, kalendarzy kieszonkowy 4 zł.
 8. Za tydzień w niedzielę odbędzie się zbiórka pieniędzy przed kościołem dla poszkodowanych w pożarze w Bierzwiennej Krótkiej. Zbiórkę przeprowadzą strażacy.
 9. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności ŚP. Rudolf Neumann w wieku 79 lat i Ś.P. Mirosław Grzelak w wieku 66 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….
 11. Wszystkim moim parafianom i miłym gościom życzę owocnego przeżycia Odpustu parafialnego ku czci św. Dominika. Szczęść Boże.

17 Niedziela Zwykła  26.07.2020.

 1. Dzisiaj w Niedzielę obchodzimy wspomnienie rodziców NMP Joachima i Anny. Pamiętajmy w modlitwach o naszych rodzicach, dziadkach i osobach starszych.
 2. Dziękczynienie za tegoroczne plony (dożynki) w naszej Parafii odbędą się                   w Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia na Mszy św. o godz. 1130. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tej uroczystości.
 3. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Potkański, kawaler, zamieszkały: Luboniek, Parafia tutejsza – Joanna Ciesielska, panna, zamieszkała: Pyszkowo, Parafia św. Dominika w Chodczu.
 4. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Anna Lewandowska 91 w wieku  lat, Ś.P. Kazimierz Kupsik w wieku 80 lat i Ś.P. Danuta Płocha w wieku 69 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 6. Poświęcenie pojazdów  po każdej Mszy św.
 7. Na cały nowy tydzień pracy, żniwowania, jak i wakacyjnego odpoczynku życzę wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże.

16 Niedziela Zwykła  19.07.2020.

 1. W sobotę 25 lipca będziemy wspominali św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Życzymy kierowcom, by zawsze podejmowali trud kierowania z wielką roztropnością i odpowiedzialnością. Poświęcenie pojazdów w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św.
 2. W tym roku Odpust ku czci św. Dominika będziemy obchodzili 8 sierpnia w sobotę. Nie będzie przeniesiony na Niedzielę. Suma Odpustowa o godz. 1200. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości.
 3. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Podkański, kawaler, zamieszkały: Luboniek, Parafia tutejsza – Joanna Ciesielska, panna, zamieszkała: Pyszkowo, Parafia św. Dominika w Chodczu.
 4. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 5. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Śp. Jan Frydrych w wieku 75 lat. Rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłego powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 6. Na cały nowy tydzień pracy jak i wakacyjnego odpoczynku życzę dużo radości             i nowych ciekawych doświadczeń. Szczęść Boże.

15 Niedziela Zwykła  12.07.2020.

 1. Bardzo dziękuję za uroczyste przygotowanie moje wprowadzenia na urząd proboszcza i liczny udział we Mszy św. Bóg zapłać
 2. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu,       o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
 3. Zapowiedzi przedślubne: Radosław Wojciechowski, kawaler, zamieszkały: Tarnówka, Parafia tutejsza – Milena Torzewska, panna, zamieszkała: Września, Parafia Świętego Ducha. Łukasz Podkański, kawaler, zamieszkały: Luboniek, Parafia tutejsza – Joanna Ciesielska, panna, zamieszkała: Pyszkowo, Parafia św. Dominika w Chodczu.
 4. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 5. Wszystkim moim parafianom i miłym gościom na czas wakacji i urlopów życzę Szczęść Boże.

14. Niedziela Zwykła  05.07.2020.

 1. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza od 1 lipca 2020 roku zostałem mianowany nowym proboszczem w Parafii św. Dominika w Bierzwiennej. Dotychczasowemu proboszczowi Księdzu Stanisławowi Wysockiemu, który przez 22 lata pełnił posługę kapłańską w tej Parafii bardzo serdecznie dziękuję za ofiarną pracę duszpasterską. Oficjalne wprowadzenie na urząd proboszcza będę miał 10 lipca w piątek na Mszy św. o godz. 1800. Dokona tego osobiście Ksiądz Biskup Wiesław Mering.  Serdecznie zapraszam na tą uroczystość wszystkich parafian.
 2. Spotkanie z wszystkim ministrantami będzie jutro w poniedziałek o godz. 1700             w kościele.
 3. Podaje nowy numer komórkowy na Parafię: 506 207 018.
 4. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu,       o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
 5. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Anna Betlej w wieku 65 lat i Jan Wojciechowski wieku 82 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 7. Wszystkim moim parafianom i miłym gościom na czas wakacji i urlopów życzę Szczęść Boże.

OD 30 MAJA

ZNIESIENIE LIMITU OSÓB

W MIEJSCACH KULTU RELIGIJNEGO

W KOŚCIELE OBOWIĄZKOWE ZASŁANIANIE NOSA I UST !!!

Konto Bankowe Parafii św. Dominika w Bierzwiennej:
Bank Spółdzielczy w Kłodawie:
81 8545 0008 0000 0390 0136 2283

Wizyty: 9 Wizyty: 35856