Ogłoszenia

1 Niedziela Adwentu  28.11.2021.

 1. Dzisiaj wkraczamy w nowy Rok liturgiczne rozpoczynający się Adwentem czasem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.  Roraty ku czci Matki Najświętszej w środy i piątki, na które serdecznie zapraszam z lampionami.
 2. Dziękuję za wykonanie wieńca adwentowego.
 3. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
 4. Za tydzień w Niedzielę na Mszy św. o godz. 1130 dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. będą miały poświęcone medaliki.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o liczne          i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1515.
 7. Zachęcam do kupowania świece Caritasu, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece w cenie 7 zł, duże 17 zł.
 8. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do czytania czasopism katolickich.
 9. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: ŚP. Leokadia Wojciechowska w wieku 95 lat. Rodzinie zmarłej przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłą powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
 10. Na dobre przeżycie Adwentu i przygotowanie się na spotkanie z naszym Panem niech nam Bóg błogosławi. Szczęść Boże.

Niedziela Chrystusa Króla  21.11.2021.

 1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela Roku liturgicznego Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. W przyszłą niedzielę wkroczymy w nowy Rok liturgiczne rozpoczynający się Adwentem czasem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela świata. Zechciejmy ten czas przeżyć godnie.
 3. W środę 24 listopada odbędzie się zbiórka zużytego sprzęty AGD RTV. Sprzęt należy składować na parkingu do godz. 1600.
 4. Od dziś są do nabycia świece Caritasu, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece w cenie 7 zł, duże 17 zł.
 5. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski Biskupa Gądeckiego dzisiaj będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na pomoc migrantom i uchodźcom.
 6. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do czytania czasopism katolickich.
 7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: ŚP. Mariusz Sylwestrzak w wieku 38 lat, Ś.P. Teresa Banasiak w wieku 70 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz mi dać Panie …
 8. W nowym tygodniu i zakończenie roku liturgicznego życzę wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże.
 9. Błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny.

33 Niedziela Zwykła  14.11.2021.

 1. Dziękuję za bezimienne indywidualne ofiary z Bierzwiennej Długiej, Lubońka i Tarnówki  na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać.
 2. Dzisiejsza Niedziela obchodzona jest jako Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczone są na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Libanie.
 3. W przyszłą niedzielę przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 4. Za tydzień będzie można kupować świece Caritasu, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 5. Dzisiaj będzie można kupić ostatni raz kalendarze na 2022 rok.
 6. Przewodniczący Episkopatu Polski Biskup Gądecki zwrócił się z prośbą o zbiórkę pieniędzy w następną Niedzielę 21 listopada na pomoc migrantom i uchodźcom.
 7. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: ŚP. Dawid Jóźwiak w wieku 35 lat. Rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłego powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 9. W nowym tygodniu kończącym Rok liturgiczny życzę wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże.

32 Niedziela Zwykła  07.11.2021.

 1. W czwartek przypada Święto Narodowe 103 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Pamiętajmy o naszej Ojczyźnie w  modlitwach i naszym właściwym postępowaniu. Zechciejmy przyjść w tym dniu do naszej świątyni, aby złożyć Bogu dziękczynienie za wolną Ojczyznę i prosić dla niej o pokój i rozwój. Postarajmy o wywieszeniu flagi narodowej na naszych domach. Będzie to wyraz naszego patriotyzmu.
 2. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę inwestycyjno – remontową. Bóg zapłać.
 3. Za tydzień w Niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone będą na pomoc chrześcijanom w Libanie.
 4. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 5. Dziś odbędzie się poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieciom komunijnym
 6. Na nowy tydzień i radosne przeżywanie święta narodowego życzę wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże.

31 Niedziela Zwykła  31.10.2021.

 1. Jutro obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, która ma nam przypomnieć, że każdy z nas jest powołany do świętości. Procesja liturgiczne cmentarzu parafialnym:    o godz. 1030, Msza św. o godz. 1100.
 2. Od 1 do 8 listopad możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjmując komunię św. i modląc się na cmentarzu za zmarłych oraz w intencji wyznaczonej przez Ojca św.
 3. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny,  w którym Kościół przypomina nam, że mamy obowiązek modlitwy za wszystkich zmarłych przebywających w czyśćcu.
 4. Msze św. w tygodniu popołudniu będą sprawowane po zmianie czasu o godz. 1600.
 1. Dziękuję za uczestniczenie w nabożeństwach różańcowych w sposób szczególny dzieciom i ministrantom.
 2. Dziękuję paniom z cząstkowa za posadzenie kwiatów przy kościele. Dziękuję mieszkańcom Bierzwienna Długa Kolonia – Brzezinka za wystrój kościoła kwiatami (po raz drugi) i dziękuję paniom za wypranie i wyprasowanie obrusów na ołtarze w świątyni.
 3. Za tydzień w niedzielę 7 listopada taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjno remontowe.
 4. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1515.
 5. Za tydzień dzieci komunijne będą miały poświęcenie książeczek do nabożeństwa na Mszy św. o godz. 1130.
 6. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Niech najbliższy tydzień będzie czasem refleksji nad przemijaniem, śmiercią  i powołaniem każdego z nas do świętości. Na czas szczególnej modlitwy za zmarłych i odwiedzania cmentarzy życzę wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże.
 8. Wypominki jednorazowe będą połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych. Zapraszam na modlitwę o godz. 1600 we: Wtorek – Bierzwienna Długa do Kłodawy, Bierzwienna Krótka, Bierzwienna Krótka za cmentarzem, Bierzwienna Wysoka, Brzezinka, Holendry Lubońskie, Kijewo

Środa – Tarnówka, Cząstków, Nicpoń, Bierzwienna Długa przy drodze do Krzykos, Ogrodowa, Bierzwienna Długa Park i przy kościele

Czwartek – Kęcerzyn, Dzióbin, Rysiny

Piątek  Janczewy, Leszcze, Puławy, Korytko, Brzezina, Słupeczka, Okoleniec, Rysiny Wieś, Luboniek, Witow

30 Niedziela Zwykła  24.10.2021.

 1. Dziękuję mieszkańcom Bierzwienna Długa Kolonia – Brzezinka za wystrój kościoła kwiatami.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień modlitw w intencji misji. Ofiary składane do puszki przed kościołem przeznaczone są na cele misyjne.
 3. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. w kościele będzie sprawowana o godz. 830 na cmentarzu parafialnym o godz. 1100. Ofiary składana na tace w tym dniu przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku.
 4. Zbiórka z ministrantami w sobotę 30.10.2021. o godz. 1000 w salce katechetycznej na plebanii.
 5. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności ŚP. Krzysztof Wapniewski w wieku 33 lat i Ś.P. Alicja Kochańska w wieku 68 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….
 7. Wszystkim parafianom na nowy tydzień życzę Szczęść Boże.

29 Niedziela Zwykła  17.10.2021.

 1. Dziękuję za bezimienną indywidualną ofiarę z Dzióbina na prace remontowe  i inwestycje w parafii. Bóg zapłać
 2. Dziękuję rodzinie Durskich z Bierzwiennej Krótkiej za ofiarowanie kwiaty do kościoła.
 3. Przygotowujemy się do Uroczystości wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych bliskich zmarłych i porządek na cmentarzu. Najważniejsza jest jednak nasza modlitwa w intencji tych, którzy odeszli do wieczności. W zakrystii i kancelarii można jeszcze zgłasza zmarłych na wypominki.
 4. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszki będą zbierana na rzecz misji.
 5. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Zapraszam na różaniec codziennie o godz. 1730.
 6. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Na cały nowy tydzień wszystkim parafianom i gościom życzę Szczęść Boże.

28 Niedziela Zwykła  10.10.2021.

 1. Dziękuję mieszkańcom Bierzwienna Długła Kolonia – Brzezina za wystrój kościoła kwiatami. Za dwa tygodnie 24 października o kwiaty do świątyni proszę mieszkańców Bierzwienna Długa Kolonia – Brzezinka. 
 2. Dziękuję za bezimienne indywidualne ofiary z Bierzwiennej Długiej, Leszczy i Tarnówki na prace remontowe i inwestycje w parafii. Bóg zapłać
 3. Dzisiaj w XXI Dzień Papieski. Przed kościołem, zbierane są ofiar dla ubogiej i zdolnej młodzież w ramach Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych. Przypominajmy i uczmy młode pokolenie, że piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych.
 5. Na wypominki roczne i jednorazowe można zgłasza zmarłych w kancelarii parafialnej i zakrystii.  Kartki na wypominki jednorazowe można otrzymać w zakrystii. Na tych kartkach należy napisać z jakich wiosek pochodzili zmarli.
 6. W czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie    o nauczycielach i wychowawcach.
 7. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Zapraszam na różaniec codziennie o godz. 1730.
 8. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Na cały nowy tydzień wszystkim parafianom i gościom życzę Szczęść Boże.

27 Niedziela Zwykła  03.10.2021.

 1. Dziękuję nowożeńcom za kwiaty do kościoła.
 2. Dziękuję za bezimienną indywidualną ofiarę z Bierzwiennej Długiej Koloni na prace remontowe i inwestycje w parafii.
 3. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę remontowo – inwestycyjną. Bóg zapłać.
 4. Za tydzień w Niedzielę 10 października będziemy obchodzili XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży.
 5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych. Pomyślmy o Komunii św. w ich intencji, zamówieniu Mszy św. na rocznicę urodzin czy imienin. Polećmy w modlitwie wspominkowej Kościoła. W kancelarii parafialnej możemy zgłaszać naszych zmarłych na wypominki. Kartki na wypominki jednorazowe można otrzymać w zakrystii. Proszę napisać na kartce z której wioski pochodzili zmarli.
 6. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 1730.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
 8. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Poświęcenie różańców dzieciom komunijnym.
 10. Na cały nowy tydzień modlitwy różańcowej życzę, abyśmy wyprosili u Boga, przez Maryję, wiele potrzebnych łask. Szczęść Boże.

26 Niedziela Zwykła  26.09.2021.

 1. Dziękuję nowożeńcom za kwiaty do kościoła.
 2. Dziękuję za bezimienną indywidualną ofiarę z Cząstkowa na prace remontowe  i inwestycje w parafii.
 3. Za tydzień w pierwsza niedzielę miesiąca tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjno – remontowe.
 4. W piątek rozpoczyna się październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Odmawiajmy przez ten miesiąc codziennie różaniec polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwo różańcowe w kościele codziennie o godz. 1730.
 5. Od 1 października Msze św. będą sprawowane o godz. 1700.
 6. Za tydzień w Niedziele poświęcenie różańców dzieciom komunijnym.
 7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1600.
 8. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy zgłaszać naszych zmarłych na wypominki.
 9. Dzisiaj w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w Mszach św.      i przystępujących do komunii św.
 10. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Janiak, kawaler, zamieszkały: Okoleniec, Parafia tutejsza – Katarzyna Dragan, panna, zamieszała: Bylice, parafia Wniebowzięcia NMP w Borysławicach.
 12. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Śp. Ksiądz prałat Ryszard Tuzin w wieku 90 lat ( były Wikariusz Parafii Bierzwienna, wieloletni Proboszcz Parafii Błaszki ). Pogrzeb Księdza Ryszarda odbędzie się w sobotę 2 października o godz. 11:00 w rodzinnej Parafii w Dąbrowicach. Zmarłego Kapłana powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 13. Na cały nowy tydzień modlitwy różańcowej życzę, abyśmy wyprosili u Boga, przez Maryję, wiele potrzebnych łask. Szczęść Boże.

25 Niedziela Zwykła  19.09.2021.

 1. Dziękuję mieszkańcom Bierzwiennej Długiej droga do Krzykos, Nicponia i Ogrodowej za wystrój kościoła kwiatami. Za trzy tygodnie 9 października o kwiaty do świątyni proszę mieszkańców Bierzwiennej Długiej Kolonia – Brzezina.
 2. Trwa już nowy rok szkolny. Zainteresujmy się, czy dzieci i młodzież z naszych rodzin są zapisani na katechezę i biorą w niej udział.
 3. W sobotę 25.09.2021. zbiórka z ministrantami o godz. 930 w salce katechetycznej na plebanii. Obecność obowiązkowa.
 4. W Niedzielę 26.09.2021. odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących  w Niedzielnych Mszach św. i przystępujących do komunii św.
 5. Zachęcam do kupowania Kalendarzy Rolników w cenie 30 zł.
 6. Jest do nabycia nowy numer Idziemy.
 7. Odebranie deklaracji komunijnych od dzieci.
 8. Na cały nowy tydzień życzę dużo wzajemnej życzliwości i owocnej pracy. Szczęść Boże.

24 Niedziela Zwykła  12.09.2021.

 1. Dzisiaj w Warszawie w świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
 2. Dziękuję za dwie bezimienna indywidualne ofiary z Bierzwiennej Długiej na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać
 3. W we wtorek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Szanujmy krzyże i bądźmy dumni ze znaku naszej wiary, a przede wszystkim nie odrzucajmy naszego osobistego krzyża. Warto zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także tym, czy my i nasi bliscy noszą symbole wiary na sobie.
 4. W sobotę przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci  i młodzieży.
 5. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do kupowania kalendarzy na nowy 2022 rok. Kalendarze Rolników w formie książkowej w cenie 30 zł.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Ś.P. Zdzisław Duszyński w wieku 68 lat, Ś.P. Franciszka Szczepaniak w wieku 91 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 7. Po Mszy św. spotkanie z dziećmi pragnącymi przystąpić do Pierwszej Komunii św. i ich rodzicami.
 8. Na cały nowy tydzień życzę obfitego Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

23 Niedziela Zwykła  05.09.2021.

 1. Dziękuję mieszkańcom Cząstkowa cześć I i II za wystrój kościoła kwiatami. Za dwa tygodnie 19 września o kwiaty do świątyni proszę mieszkańców Bierzwienna Długa droga do Krzykos Nicpoń i Ogrodowa.
 2. Dziękuję za ofiary złożone na tace inwestycyjno – remontową w pierwsza niedzielę miesiąca. Bóg zapłać.
 3. W środę  8 września, w Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego. Msze św. o godz. 900 i 1800.
 4. Chłopcy, którzy są po przyjęciu Pierwszej Komunii św. mogą się zapisywać na ministrantów.
 5. W Niedzielę 12 września spotkanie z dziećmi pragnącymi przystąpić do Pierwszej Komunii św. (kl. III) i ich rodzicami po Mszy św. o godz. 1130.
 6. Od dziś  można kupować książkowe Kalendarze Rolników w cenie 30 zł.
 7. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.  Są do nabycia kalendarze na nowy 2022 rok.
 8. Zapowiedzi przedślubne: Dawid Kurpik, kawaler, zamieszkały, Bierzwienna Krótka, Parafia tutejsza – Anita Szczepaniak, panna, zamieszkała: Świerczyn Parafia św. Mateusza. Maciej Czernielewski, kawaler, zamieszkały: Dzierzbice, Parafia św. Mikołaja – Patrycja Frydrych, panna, zamieszkała: Cząstków, Parafia tutejsza.
 9. Na cały nowy tydzień życzę obfitego Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.
 10. Poświęcenie tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych pierwszoklasistom.

22 Niedziela Zwykła  29.08.2021.

 1. Dziękuję państwu młodym za wystrój kościoła kwiatami.
 2. W tym tygodniu w środę 1 września przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny i za naszą wolność.
 3. Dzieci, młodzież i nauczyciele rozpoczynają w środę nowy rok szkolny. Rozpocznijmy ten rok z Bogiem. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego za tydzień w Niedzielę o godz. 1130. Serdecznie zapraszam dzieci, rodziców i nauczycieli.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1700.
 5. Od następnej Niedzielę będą odprawiane Msze św. w kaplicy w Kęcerzynie o godz. 1000.
 6. W przyszłą Niedzielę zapraszam pierwszoklasistów z rodzicami na Msze św. o godz.1130, podczas której zostaną poświęcone tornistry z podręcznikami i przyborami szkolnymi.
 7. W Niedzielę 12 września spotkanie z dziećmi pragnącymi przystąpić do Pierwszej Komunii św. (kl. III) i ich rodzicami po Mszy św. o godz. 1130.
 8. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjno – remontowe.
 9. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przed kościołem przeznaczone będą na pomoc Afgańczykom.
 10. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury. Są do nabycia kalendarze na nowy rok 2022.
 11. Zapowiedzi przedślubne: Dawid Kurpik, kawaler, zamieszkały, Bierzwienna Krótka, Parafia tutejsza – Anita Szczepaniak, panna, zamieszkała: Świerczyn Parafia św. Mateusza. Maciej Czernielewski, kawaler, zamieszkały: Dzierzbice, Parafia św. Mikołaja – Patrycja Frydrych, panna, zamieszkała: Cząstków, Parafia tutejsza.
 12. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Śp. Michał Przyborowski w wieku 37 lat. Rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłego powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 13. Na cały nowy tydzień i nowy rok szkolny życzę obfitego Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.
 14. Poświęcenie odnowionego starego krzyża.
 • 21 Niedziela Zwykła  22.08.2021.
 1. W czwartek przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św.  o godz. 900 i 1800.
 2. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 3. Zachęcam do kupowania kalendarzy na rok 2022.
 4. Na cały nowy tydzień i kończące się wakacje życzę obfitego Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 20 Niedziela Zwykła  15.08.2021.

 1. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj Dożynki Gminno – Parafialne. Dziękujemy Bogu za dary ziemi.  Bardzo dziękuję za piękne wieńce dożynkowe i chleby, którymi się podzielimy. Druga cześć uroczystości dożynkowych odbędzie się przy szkole w Rysinach. Dziękuję za obecność na Mszy św. przedstawicielom naszej Gminy, Starostwa, parafianom i gościom.
 2. Dziękuję za kwiaty do kościoła mieszkańcom Cząstkowa przy trasie. Za trzy tygodnie na Niedzielę 05.09.2021. o kwiaty proszę mieszkańców Cząstkowa cześć I i II.
 3. Dzisiejsze ofiary zabierane do puszki przed kościołem decyzją Biskupa włocławskiego przeznaczone są na utrzymanie katedry włocławskiej.
 4. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 5. Zachęcam do kupowania kalendarze na nowy 2022 rok.
 6. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Śp. Łukasz Ostruszka w wieku 39 lat. Rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłego powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 7. Na cały nowy tydzień pracy i wakacyjnego wypoczynku życzę dużo wewnętrznego spokoju i radości. Szczęść Boże

19 Niedziela Zwykła – Odpust św. Dominika   08.08.2021.

 1. Dziękujmy Bogu za to, że mogliśmy wspólnie świętować podczas naszego odpustu parafialnego ku czci św. Dominika. Mam nadzieję, że nasza wspólna uroczystość przyczyniła się do naszego odnowienie i uświęcenia.
 2. Pragnę podziękować Księdzu  sumiście i kaznodziei Ks. Piotrowi Małeckiemu  ze Szpetala Górnego, księżom z dekanatu na czele z Ks. Dziekanem. Dziękuję ministrantom za oprawę liturgiczną, lektorom, kantorce, asyście, dziewczynkom sypiącym kwiaty, druhom strażakom, osobom niosącym: feretrony Matki Bożej, chorągwie, dziękuję za ofiarowanie i  przygotowanie kwiatów w świątyni państwu młodym, panu organiści i panu kościelnemu, moim parafianom i miłym gościom.
 3. W najbliższa Niedzielę 15 sierpnia będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu będziemy również przeżywali nasze dożynki Gminno – Parafialne. Na Mszy św. o godz. 1130 podziękujemy Bogu za dary ziemi i podzielimy się chlebem.  Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół na wszystkich Mszach św.
 4. Ofiary zbierane do puszki przed kościołem 15 sierpnia przeznaczone będą na Katedrę Włocławską.
 5. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej w Święto Narodowe Wojska Polskiego – 15 sierpnia.
 6. Zachęcam do kupowania kalendarzy na nowy rok 2022. Małe kalendarze w cenie 6 zł duże w cenie 8 zł, kalendarzy kieszonkowy 5 zł.
 7. Dzisiaj odbędzie się zbiórka pieniędzy przed kościołem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bierzwiennej Długiej na sprzęt ratowniczy.
 8. Jest do nabycia nowy numer gazety Idziemy. Zachęcam do lektury.
 9. Na cały nowy tydzień pracy i przygotowania do dożynek parafialnych życzę wszystkim parafianom i miłym gościom dużo wewnętrznego spokoju i radości. Szczęść Boże.

18 Niedziela Zwykła  01.08.2021.

 1. Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjno – remontową. Bóg zapłać.
 2. Dziękuję za indywidualną bezimienną ofiarę z Bierzwiennej Długiej Koloni.
 3. W ostatnim czasie wykonano nowy chodnik z kostki brukowej do kancelarii parafialne, mały parking przy plebanii i część nowego ogrodzenia. Koszt inwestycji wyniósł: 24 000 zł.
 4. Rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc wielu narodowych rocznic, a także pielgrzymek do Jasnogórskiej Pani. Jest to również miesiąc trzeźwości. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej i w intencji naszych rodzin. Zachowajmy abstynencję.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w którym modlimy się o powołania kapłańskie. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1715.           
 6. W najbliższą Niedzielę 8 sierpnia będziemy obchodzić Odpust parafialny św. Dominika. Msze św. o godz. 830 i 1200 Suma odpustowa. Na Odpust zapraszam całą asystę, osoby niosące obrazy Matki Bożej, druhów strażaków, dziewczynki do sypania kwiatków, wszystkich parafian i gości.
 7. Od dziś można kupować kalendarze na nowy rok 2022. Małe kalendarze w cenie 6 zł duże w cenie 8 zł, kalendarzy kieszonkowy 5 zł.
 8. Za tydzień w niedzielę odbędzie się zbiórka pieniędzy przed kościołem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bierzwiennej Długiej. Druhowie strażacy będę zbierali na hydrauliczny zestaw ratownictwa drogowego, który będzie służył przy wypadkach drogowych kiedy zajdzie potrzeba uwolnienia osoby uwięzionej we wraku samochodu. Jednostka otrzymała dofinansowanie, ale musi posiadać wkład własny w wysokości 24 000 zł. Zachęcam wszystkich do ofiarności.
 9. Zapowiedzi przedślubne: Damian Kaźmierski, kawaler, zamieszkały: Luboniek, Parafia tutejsza – Aneta Szyburska, panna, zamieszkała: Kęcerzyn, Parafia tutejsza.
 10. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 11. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Ś.P. Maria Wiśniewska w wieku 61 lat. Rodzinie zmarłej przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłą powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 12. Wszystkim moim parafianom i miłym gościom życzę owocnego przeżycia Odpustu parafialnego ku czci św. Dominika. Szczęść Boże.

17 Niedziela Zwykła  25.07.2021.

 1. W dniu dzisiejszym swoje imieniny obchodzi nasz Ordynariusz ks. Biskupa Krzysztof Wętkowski. Ks. Biskupowi życzymy dużo sił fizycznych i duchowych w kierowaniu Diecezja Włocławską
 2. Dziękuję za kwiaty do kościoła mieszkańcom Bierzwienna Długa do Kłodawy druga część.
 3. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjno – remontowe.
 4. W ostatnim tygodniu zamontowano nowe rynny na plebanii. Koszt inwestycje wyniósł: 2 400 zł.
 5. Dziękuję naszemu parafianinowi z Rysin Koloni za bezpłatne wykonanie prac budowlanych przy plebanii.
 6. Jutro w poniedziałek obchodzimy wspomnienie rodziców NMP Joachima i Anny. Pamiętajmy w modlitwach o naszych rodzicach, dziadkach i osobach starszych.
 7. Dziękczynienie za tegoroczne plony Dożynki Gminno – Parafialne odbędą się  w naszej Parafii w Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia na Mszy św. o godz. 1130. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tej uroczystości.
 8. W najbliższą sobotę 31.08.2021. odbędzie się zbiórka z ministrantami w kościele         o godz. 1000.
 9. Zapowiedzi przedślubne: Damian Kaźmierski, kawaler, zamieszkały: Luboniek, Parafia tutejsza – Aneta Szyburska, panna, zamieszkała: Kęcerzyn, Parafia tutejsza.
 10. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 11. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Ś.P. Teresa Zapała w wieku 84 lat. Rodzinie zmarłej przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłą powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 12. Na cały nowy tydzień pracy, żniwowania, jak i wakacyjnego odpoczynku życzę wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże.
 13. Błogosławieństwo pojazdów.

16 Niedziela Zwykła  18.07.2021.

 1. Dziękuję państwu młodym za kwiaty do kościoła.
 2. Odpust ku czci św. Dominika będziemy obchodzili w Niedzielę 8 sierpnia. Suma Odpustowa o godz. 1200. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości.
 3. Na odpust parafialny św. Dominika o kwiaty do kościoła zwracam się z prośbą do mieszkańców Cząstkowa przy trasie prawa i lewa strona.
 4. W Niedzielę 25 lipca będziemy wspominali św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Życzymy kierowcom, by zawsze podejmowali trud kierowania z wielką roztropnością i odpowiedzialnością. Poświęcenie pojazdów w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św.
 5. Zapowiedzi przedślubne: Damian Kaźmierski, kawaler, zamieszkały: Luboniek, Parafia tutejsza – Aneta Szyburska, panna, zamieszkała: Kęcerzyn, Parafia tutejsza.
 6. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Mariusz Kochański w wieku 51 lat i Ś.P. Jerzy Banasiak. Rodzinie zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz mi dać Panie…
 8. Na cały nowy tydzień pracy jak i wakacyjnego odpoczynku życzę dużo radości             i nowych ciekawych doświadczeń. Szczęść Boże.

15 Niedziela Zwykła  11.07.2021.

 1. Dziękuję za kwiaty do kościoła mieszkańcom Bierzwienna Długa do Kłodawy pierwsza część.
 2. Za dwa tygodnie w Niedzielę 25 lipca o kwiaty do kościoła proszę mieszkańców Bierzwienna Długa do Kłodawy druga część.
 3. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Głowiński, kawaler, zamieszkały: Ponętów Dolny, Parafia św. Rocha w Barłogach – Klaudia Mielcarek, panna, zamieszkała: Tarnówka, Parafia tutejsza.
 4. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 5. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Śp. Kazimierz Konopiński w wieku 78 lat. Rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłego powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 6. Wszystkim moim parafianom i miłym Gościom na czas wakacji, urlopów i pracy życzę Szczęść Boże.

14 Niedziela Zwykła  04.07.2021.

 1. Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjno – remontową. Bóg zapłać.
 2. Rozpoczęły się kolejne prace w parafii: kładzenie kostki brukowej do kancelarii i mały parking przy plebanii.
 3. Dziękuję za bezimienną indywidualną ofiarę z Tarnówki na prace remontowe w naszej parafii.
 4. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
 5. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 6. Zapowiedzi przedślubne: Przemysław Bieniek, kawaler, zamieszkały: Bierzwienna Długa Kolonia, Parafia tutejsza – Daria Walczak, panna, zamieszkała: Pomarzany Fabryczne, Parafia Wniebowzięcia NMP w Kłodawie. Paweł Głowiński, kawaler, zamieszkały: Ponętów Dolny, Parafia św. Rocha w Barłogach – Klaudia Mielcarek, panna, zamieszkała: Tarnówka, Parafia tutejsza.
 7. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Ś.P. Jadwiga Śniegórska w wieku 84 lat. Rodzinie zmarłej przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłą powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 8. Wszystkim moim parafianom i miłym gościom na czas wakacji i urlopów życzę Szczęść Boże.

13 Niedziela Zwykła  27.06.2021.

 1. Rozpoczęły się wakacje, czas wypoczynku dla nauczycieli, dzieci i młodzieży. Niech ten czas przybliży nas do Boga poprzez kontakt z pięknem natury. Pamiętajmy, że nie ma wakacji od modlitwy i sakramentów świętych.
 2. We wtorek przypada Uroczystość Apostołów Piotr i Pawła. Ofiary składane na tacę są przeznaczone w tym dniu na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msza św. o godz. 1800.
 3. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1700.
 4. Przy kościele ustawiono nowo zakupione statywy do rowerów, z których proszę korzystać.
 5. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjno – remontowe.
 6. W czwartek minie dokładnie rok jak przybyłem do Waszej Parafii. Dziękuję za życzliwe przyjęcie i dużo dobra, którego od Was doświadczyłem.
 7. Zwracam się z prośbą do parafia o kwiaty do kościoła. Za tydzień proszę mieszkańców Bierzwienna Długa do Kłodawy pierwsza część.
 8. W świątyni na Mszy św. może być zajętych 75% miejsc nie licząc osób zaszczepionych.
 9. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 10. Zapowiedzi przedślubne: Leszek Klonowicz, kawaler, zamieszkały: Kłodawa, Parafia wniebowzięcia NMP – Aleksandra Klimczak, panna, zamieszkała: Kęcerzyn, Parafia tutejsza. Przemysław Bieniek, kawaler, zamieszkały: Bierzwienna Długa Kolonia, Parafia tutejsza – Daria Walczak, panna, zamieszkała: Pomarzany Fabryczne, Parafia Wniebowzięcia NMP w Kłodawie. Paweł Głowiński, kawaler, zamieszkały: Ponętów Dolny, Parafia św. Rocha w Barłogach – Klaudia Mielcarek, panna, zamieszkała: Tarnówka, Parafia tutejsza
 11. Wszystkim moim parafianom i miłym gościom, a szczególności dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzę radosnego i owocnego wypoczynki podczas wakacji. Szczęść Boże.

12 Niedziela Zwykła  20.06.2021.

 1. Wczoraj odbył się uroczysty Ingres nowego Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego do Katedry Włocławskiej.
 2. Dziękuję za bezimienną indywidualną ofiarę z Bierzwiennej Długiej Koloni na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać.
 3. W środę przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o naszych ojcach i wspierajmy ich modlitwą, szczególnie w czasach gdy przeżywamy kryzys ojcostwa.
 4. W piątek rozpoczną się wakacje, czas wypoczynku dla nauczycieli, dzieci i młodzieży. Niech ten czas przybliży nas do Boga poprzez kontakt z pięknem natury. Pamiętajmy, że nie ma wakacji od modlitwy i sakramentów świętych. Będąc na wakacyjnym wypoczynku i urlopie sprawdźmy gdzie jest najbliższy kościół i o której godzinie sprawowana jest niedzielna Msza św., aby w niej uczestniczyć.
 5. Zapowiedzi przedślubne: Michał Wawrzyniak, kawaler, zamieszkały: Rysiny, Parafia tutejsza – Katarzyna Marciniak, panna, zamieszkała: Łączewna, Parafia św. Rodziny w Przedczu. Leszek Klonowicz, kawaler, zamieszkały: Kłodawa, Parafia wniebowzięcia NMP – Aleksandra Klimczak, panna, zamieszkała: Kęcerzyn, Parafia tutejsza. Przemysław Bieniek, kawaler, zamieszkały: Bierzwienna Długa Kolonia, Parafia tutejsza – Daria Walczak, panna, zamieszkała: Pomarzany Fabryczne, Parafia Wniebowzięcia NMP w Kłodawie.
 6. Jest do nabycia nowy numer Idziemy.
 7. Wszystkim moim parafianom i miłym gościom, a szczególności dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzę radosnego i owocnego wypoczynki podczas wakacji. Szczęść Boże.

11 Niedziela Zwykła  13.06.2021.

 1. Dziękuję za bezimienną indywidualną ofiarę z Dzióbina na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać.
 2. Dotychczasowa wycinka drzew i konarów na cmentarzu parafialnym wyniosła: 5 000 złotych.
 3. Komunikat Kurii Diecezjalnej Włocławskiej: 7 czerwca br. ks. bp Krzysztof Wętkowski, z woli Ojca Świętego Franciszka mianowany 77. biskupem włocławskim, objął kanonicznie diecezję włocławską i rozpoczął posługę biskupa diecezjalnego. W najbliższą sobotę 19 czerwca br. o godz. 11 Ksiądz Biskup odprawi uroczystą Mszę świętą połączoną z ingresem do Bazyliki Katedralnej we Włocławku. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Wszystkich diecezjan prosimy o modlitwę za nowego Pasterza Kościoła Włocławskiego. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, nie wszyscy chętni będą mogli wejść do katedry, dlatego informujemy, że uroczystość będzie transmitowana w Telewizji TRWAM, Radiu Maryja oraz na stronach internetowych tych rozgłośni. Zachęcamy do duchowej, modlitewnej łączności z tak ważnym dla Diecezji Włocławskiej wydarzeniem.
 4. Zapowiedzi przedślubne: Michał Wawrzyniak, kawaler, zamieszkały: Rysiny, Parafia tutejsza – Katarzyna Marciniak, panna, zamieszkała: Łączewna, Parafia św. Rodziny w Przedczu. Leszek Klonowicz, kawaler, zamieszkały: Kłodawa, Parafia wniebowzięcia NMP – Aleksandra Klimczak, panna, zamieszkała: Kęcerzyn, Parafia tutejsza.
 5. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 6. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Śp. Zenon Świątek w wieku 89 lat. Rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłego powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzę owocnego przeżycia tygodnia Szczęść Boże.

10 Niedziela Zwykła  06.06.2021.

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy komunię św. rocznicową
 2. Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjno – remontową. Bóg zapłać.
 3. W ostatnim dniu oktawy Bożego Ciała czwartek 10 czerwca zostaną poświęcone wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych oraz odbędzie procesja eucharystyczna wokół świątyni.
 4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 6. Zakończył się remont parteru plebanii. Koszt remontu wyniósł: 170 000 zł wraz           z dobudowanym tarasem. Dziękuję za ofiary składane na tace i do kopert na potrzemy kościoła.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Waldemar Lewandowski, kawaler, zamieszkały: Bierzwienna Długa, Parafia tutejsza – Karolina Gwizdka, panna, zamieszkała: Bierzwienna Długa, Parafia tutejsza. Michał Wawrzyniak, kawaler, zamieszkały: Rysiny, Parafia tutejsza – Katarzyna Marciniak, panna, zamieszkała: Łączewna, Parafia św. Rodziny w Przedczu.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Ś.P. Anna Włodarczyk w wieku 100 lat, Ś.P. Adam Piotrowski w wieku 72 lat, Ś.P. Piotr Wróblewski w wieku 65 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzę owocnego przeżycia tygodnia Szczęść Boże.

Niedziela Trójcy Świętej  30.05.2021.

 1. W naszej Parafii dziś wielka Uroczystość – Pierwsza Komunia św. 17 dzieci przyjęło po raz pierwszy Chrystusa do swojego serca. Dziękuję pani katechetce Ewie Kołodziejskiej i panu katechecie Robertowi Kowalewskiemu za przygotowanie dzieci do tego ważnego sakramentu oraz rodzicom za życzliwą współpracę. Dziękuję rodzicom i dzieciom komunijnym za piękne dary do naszej świątyni w postaci ornatu maryjnego i welonu liturgicznego. W piątek po Mszy św. dzieci otrzymają obrazki komunijne.
 2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 830, 1100 z procesją do czterech ołtarzy. W tym dniu będzie precesja wokół naszej świątyni, aby zamanifestować i wyznać naszą wiarę w Chrystusa obecnego w Eucharystii. Serdecznie zapraszam na procesję Bożego Ciała całą asystę: osoby niosące obrazy, dziewczynki do sypania kwiatków, strażaków, dzieci komunijne, ministrantów oraz parafian i miłych gości.
 3.  Proszę parafian o ubranie okien swoich domów emblematami eucharystycznymi lub obrazami.
 4. Następna procesja eucharystyczna będzie na zakończenie Oktawy Bożego Ciała 10 czerwca po Mszy św. o godz. 1800.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1700.
 6. W sobotę o godz. 1000 próba liturgiczne z dziećmi przed komunią św. rocznicową i sakrament spowiedzi.
 7. Komunia św. rocznicowa w Niedzielę 06.06.2021. na Mszy św. o godz. 1130.
 8. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
 9. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 10. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Czajka, kawaler, zamieszkały: Cząstków, Parafia tutejsza – Angeliką Kluczyk, panną zamieszkałą, Chełmno. Parafia Matki Bożej Częstochowskiej. Jacek Karólczak, stanu wolnego, zamieszkały Bierzwienna Długa kolonia, Parafia tutejsza – Justyna Czyżewska, wdowa, zamieszkała: Bierzwienna Długa kolonia, Parafia tutejsza. Waldemar Lewandowski, kawaler, zamieszkały: Bierzwienna Długa, Parafia tutejsza – Karolina gwizdka, panna, zamieszkała: Bierzwienna Długa, Parafia tutejsza.
 11. Na dobre przeżycie Bożego Ciała życzę wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego  23.05.2021.

 1. Dziękuję za indywidualna bezimienną ofiarę z Bierzwiennej Krótkiej na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać
 2. W drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła, to jest jutro w poniedziałek nie będzie Mszy św. na cmentarzu parafialnym ze względu na panującą epidemię i związane z tym ograniczenia.
 3. We wtorek i czwartek o godz. 1630 próby liturgiczne z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii św. W sobotę o godz. 1000 spowiedź dzieci komunijnych.
 4. Za tydzień w Niedzielę na Mszy św. o godz. 1100 17 dzieci z naszej parafii przystąpi do Pierwszej Komunii św.
 5. W środę przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach w modlitwach.
 6. Procesja Eucharystyczna w Boże Ciało będzie się mogła odbyć tylko wokół świątyni. Proszę o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy, przy których odczytywane będą fragmenty Ewangelii. W tym roku zwracam się z prośbą o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało 3 czerwca do rodziny z Rysin Koloni:      I ołtarz przy dzwonnicy – Andrzej Bagiński, Dariusz Zieliński, Ryszard Zieliński, Tomasz Dropiński; II ołtarz przy kaplicy pogrzebowej – Dominik Frątczak, Paweł Kartasiński, Marek Kołucki, Przemysław i Dariusz Mucha; III ołtarz przy zakrystii – Krzysztof Szyburski, Maciej Król, Rafał Zieliński, Robert Kowalewski; IV ołtarz przy krzyżu misyjnym – Bernard Andrzejczak, Zdzisław Proszowski, Leszek Janicki, Dariusz Chałaj.
 7. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 8. Zapowiedzi przedślubne: Emil Jóźwiak, kawaler, zamieszkały: Luboniek, Parafia tutejsza – Sylwia Januszewska, panna, zamieszkała: Koło, Parafia Błogosławionego Bogumiła. Kamil Czajka, kawaler, zamieszkały: Cząstków, Parafia tutejsza – Angeliką Kluczyk, panną zamieszkałą, Chełmno. Parafia Matki Bożej Częstochowskiej. Jacek Karólczak, stanu wolnego, zamieszkały Bierzwienna Długa kolonia, Parafia tutejsza – Justyna Czyżewska, wdowa, zamieszkała: Bierzwienna Długa kolonia, Parafia tutejsza.
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzę owocnego przeżycia tygodnia Szczęść Boże.

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego  16.05.2021.

 1. Dziękuję bezimienną ofiarę z Cząstkowa na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać
 2. Od poniedziałku rozpocznie się na cmentarzu wycinka suchych drzew i konarów zagrażających bezpieczeństwu osób tam przebywających i nagrobków. Zwracam się z prośbą do osób, które mają nagrobki  bliskich w tych miejscach o częściowe uczestniczenie w kosztach.
 3. W najbliższy wtorek 18 maja o godz. 1630 w kościele odbędzie się pierwsza próba liturgiczne dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.
 4. Zapowiedzi przedślubne: Adam Ziółkowski, kawaler, zamieszkały: Luboniek, Parafia tutejsza – Żaneta Szopińska, panna, zamieszkała: Ksawerów, Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Ochle. Emil Jóźwiak, kawaler, zamieszkały: Luboniek, Parafia tutejsza – Sylwia Januszewska, panna, zamieszkała: Koło, Parafia Błogosławionego Bogumiła. Kamil Czajka, kawaler, zamieszkały: Cząstków, Parafia tutejsza – Angeliką Kluczyk, panną zamieszkałą, Chełmno. Parafia Matki Bożej Częstochowskiej. Jacek Karólczak, stanu wolnego, zamieszkały Bierzwienna Długa kolonia, Parafia tutejsza – Justyna Czyżewska, wdowa, zamieszkała: Bierzwienna Długa kolonia, Parafia tutejsza.
 5. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 6. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Ś.P. Marianna Klarecka w wieku 80 lat. Rodzinie zmarłej przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłą powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzę owocnego przeżycia tygodnia i dobrego przygotowania do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Szczęść Boże.

6 Niedziela Wielkanocna  09.05.2021.

 1. Dziękuję za bezimienne ofiary z Tarnówki i Bierzwiennej Długiej na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.
 3. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego, aby dobrze przygotować się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 4. W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1130 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do pierwszej Komunii św.
 6. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Adam Ziółkowski, kawaler, zamieszkały: Luboniek, Parafia tutejsza – Żaneta Szopińska, panna, zamieszkała: Ksawerów, Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Ochle. Emil Jóźwiak, kawaler, zamieszkały: Luboniek, Parafia tutejsza – Sylwia Januszewska, panna, zamieszkała: Koło, Parafia Błogosławionego Bogumiła.
 8. Trwa miesiąc maj dedykowany Matce Najświętszej. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, które codziennie są sprawowane w naszym kościele o godz. 1830.
 9. Na radosne przeżywanie miesiąca maryjnego życzę wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże.
 • 5 Niedziela Wielkanocna  02.05.2021.
 1. W dniu 27.04.2021. został mianowany nowy biskupa Włocławski. Został nim Ksiądz Biskupa Krzysztof Wętkowski dotychczasowy sufragan gnieźnieński. Osobę nowego ordynariusza i pasterza Diecezji Włocławskiej polecajmy w naszych modlitwach.
 2. Jutro 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu przypada rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy, aby w święto narodowe i kościelne wywiesić flagę narodową.
 3. We wtorek 04.05.2021. przez wstawiennictwo św. Floriana wypraszajmy w naszych modlitwach dla wszystkich strażaków, z okazji ich święta, potrzebne łaski. Msza św. w intencji strażaków o godz. 1700.
 4. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, zarówno w świątyni jak i przy kapliczkach przydrożnych, aby czcząc Najświętszą Maryję Pannę, jednocześnie wypraszać dla siebie i bliskich potrzebne dobro.
 5. Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjno – remontową. Na plebanii zamontowano powietrzną pompę ciepła. Koszt inwestycji: 36 500 zł. 
 6. Spotkanie z dziećmi przygotowującymi do pierwszej komunii św. w kościele w środę 05.05.2021. o godz. 1630. Spotkanie z rodzicami dzieci komunalnych w Niedzielę 09.05.2021. po Mszy św. o godz. 1130 w kościele.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw w intencji gorliwych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
 8. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1700.
 9. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 10. Zapowiedzi przedślubne: Arkadiusz Rosiak, kawaler, zamieszkały: Leszcze Parafia tutejsza – Karina Czupryniak, panna, zamieszkała: Straszkówek, Parafia Kłodawa. Adam Ziółkowski, kawalert, zamieszkały: Luboniek, Parafia tutejsza – Żaneta Szopińska, panna, zamieszkała: Ksawerów, Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Ochle.
 11. Na radosne przeżywanie miesiąca maryjnego życzę wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże.

4 Niedziela Wielkanocna  25.04.2021.

 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
 2. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
 3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony NMP. Niech całe stworzenie uwielbia Maryję poprzez śpiew Litanii loretańskiej. Nabożeństwa majowe będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 1800. Proszę o przystrojenie kapliczek i krzyży przydrożnych. Osoby, które mają daleko do świątyni niech gromadzą się na modlitwie w tych miejscach.
 4. Zapowiedzi przedślubne: Daniel Wesołek, kawaler, zamieszkały: Swarzędz – Paula Magdalena Bagińska, panna, zamieszkała: Cząstków, Parafia tutejsza. Arkadiusz Rosiak, kawaler, zamieszkały: Leszcze Parafia tutejsza – Karina Czupryniak, panna, zamieszkała: Straszkówek, Parafia Kłodawa.
 5. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzę owocnego przeżycia nowego tygodnia. Szczęść Boże.

3 Niedziela Wielkanocna  18.04.2021.

 1.  Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Tegoroczne obchody rozpocznie Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Marka.
 2. W piątek 23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika głównego patrona Polski.
 3. W kościele na Mszy św. ze względu na panującą epidemię może przebywać maksymalnie 21 osób (nie licząc sprawujących posługę). Wychodząc z kościoła możemy zabrać po jednej maseczce ochronnej.
 4. Dziękuje druhom z OSP Bierzwienna za przycięcie drzew wokół plebanii.
 5. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 6. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Ś.P. Marianna Żurawska w wieku 90 lat. Rodzinie zmarłej przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłą powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzę owocnej lektury Pisma świętego. Szczęść Boże.

Niedziela Miłosierdzia Bożego  11.04.2021.

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego ustanowioną 20 lat temu przez św. Jana Pawła II. Dziś rozpoczyna się 77 Tydzień Miłosierdzia. Zachęcam do częstego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia i okazywania sobie miłosierdzia. Warto również przypomnieć, że papież Jan Paweł II w dniu 17 sierpnia 2002 roku w Bazylice Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach dokonał zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.
 2. Dziękuję za indywidualne bezimienne ofiary z Bierzwiennej Długiej i Janczew na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać.
 3. Zapowiedzi przedślubne: Krystian Kruszyna, kawaler, zamieszkały; Jasieniec, Parafia św. Rodziny w Przedczu – Paulina Kubiak, panna, zamieszkała: Bierzwienna Długa kolonia, Parafia tutejsza. Daniel Wesołek, kawaler, zamieszkały: Swarzędz – Paula Magdalena Bagińska, panna, zamieszkała: Cząstków, Parafia tutejsza.
 4. W kościele na Mszy św. ze względu na panującą epidemię może przebywać maksymalnie 21 osób (nie licząc sprawujących posługę).
 5. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Ś.P. Krystyna Perkowska w wieku 73 lat. Rodzinie zmarłej przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłą powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 6. Niech św. Jan Paweł II i św. Faustyna wypraszają nam potrzebne łaski. Wszystkim parafianom i gościom życzę Szczęść Boże.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  04.04.2021.

 1. Przeżywamy najważniejsze chrześcijańskie święta Zmartwychwstania Pańskiego w sytuacji bardzo trudnej i nietypowej. Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do pięknego przeżycie tych uroczystych świąt: za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, panu kościelnemu za wykonanie Grobu Pańskiego ułożenie kwiatów:  panu organiście za prowadzone śpiewy, ministrantom za służenie liturgiczne, wszystkim osobom czytającym słowo Boże i śpiewającym psalmy i wam wszystkim za obecności i wspólnotę modlitwy.
 2. Dziękuję za indywidualne bezimienne ofiary z Bierzwiennej Długiej, Leszczy,                Janczew i Tarnówki na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać.
 3. Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjno – remontową. Bóg zapłać. Od środy rozpocznie się remont parteru plebanii ( wymiana podłóg, drzwi i łazienki ).
 4. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego ustanowioną przez św. Jana Pawła II.
 5. Wśród różnych inicjatyw podejmowanych w Roku Rodziny oraz św. Józefa chcemy zapewnić lepsze warunki mieszkańcom naszego Domu Dziecka Caritas we Włocławku. Dlatego ofiary tradycyjnie zbierane w Niedzielę Bożego Miłosierdzia na cele charytatywne przeznaczone będą na remont pokoi i wymiany mebli w dziecięcych pokojach. 
 6. Zapowiedzi przedślubne: Krystian Kruszyna, kawaler, zamieszkały; Jasieniec, Parafia św. Rodziny w Przedczu – Paulina Kubiak, panna, zamieszkała: Bierzwienna Długa kolonia, Parafia tutejsza. 
 7. Odezwa w sprawie zbiórki na Sanktuarium w Świnicach Warckich Sama parafia nie jest w stanie udźwignąć trudu remontu, dlatego zwracam się z prośbą do moich braci kapłanów oraz wszystkich wiernych, aby ofiary zebrane w Poniedziałek Wielkanocny na tacę we wszystkich kościołach diecezji były przeznaczone na ten cel. Wiesław Mering Biskup Włocławski

8.Życzenia Ks. Biskupa. Bracia w kapłaństwie, Drodzy moi Siostry i Bracia – Diecezjanie Włocławscy!

W niełatwych czasach przeżywamy Święta Zmartwychwstania Pana Jezusa. Opustoszały nasze świątynie, spotykamy się z atakami na nasze świętości, życie społeczne zostało wypełnione wulgarnością. Boga usiłują wyprowadzić z życia osobistego, rodzinnego i narodowego. Kłamstwa i bluźnierstwa, chora ideologia, wyznawana przez agresywną mniejszość, rości sobie pretensje do zawładnięcia kulturą i poglądami większości! Przygnębia nas ta sytuacja. Pytamy trwożnie: dokąd idziesz świecie, Europo, Polsko?! Dotknięci mocami zła uwierzyliśmy, że nic nie możemy zrobić, że dobro i prawda przegrały! I tu na naszej drodze pojawia się Zmartwychwstały! O Nim też myślano, że został zwyciężony, pokonany przez Złego! Jakież to były złudzenia! Choć marsz wrogich człowiekowi ideologii wydaje się triumfować, to ostatnie słowo należy jednak do Chrystusa i tych, którzy z Nim się łączą! To właśnie jest fundament naszego optymizmu i nadziei. Zmartwychwstanie wnosi nadzieję do każdego wypełnionego wiarą serca. Śpiewamy w popularnej pieśni, że Chrystus jest zwycięzcą śmierci, piekła i szatana! Życzę Wam, Drodzy Diecezjanie, byście przytuleni do Zmartwychwstałego mężnie trwali przy dobru i odważnie przeciwstawiali się złu! Radosnych, mimo wszystko,                       i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.                                               

Wiesław Mering Biskupa Włocławski

9. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Ś.P. Kazimiera Górniak w wieku 79 lat.

10. Rodzinie zmarłej przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłą powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

11. Cieszmy się i radujmy ze Zmartwychwstania Pańskiego. Moim parafianom i miłym gościom życzę dużo nadziei i radości.  Szczęść Boże

Niedziela Palmowa  28.03.2021.

 1. Dziękuję za ofiary złożone przez parafian na kwiaty do Grobu Pańskiego i ubezpieczenie kościoła.
 2. Dziękuję za indywidualne bezimienne ofiary z Lubońka Parceli, Leszczy i Tarnówki na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać.
 3. Dziękuję paniom za posadzenie kwiatów przy naszym kościele.
 4. Zakończono pierwszy etap kładzenia kostki przy plebanii. Koszt dotychczasowej inwestycji: 48 000 zł.
 5. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
 6. Niedzielą Palmową – Męki Pańskiej rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia. Najważniejszymi dniami Liturgii Kościoła to Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek pamiątka ustanowienie sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej z Adoracją krzyża, ale bez jego ucałowania o godz. 1800. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny tzw. Święconka o godz. 900, 1000, 1100, 1200, 1300 w kaplicy w Kęcerzynie, 1500 i 1600. Przy Grobie Pańskim ze względu na epidemię nie będą mogli pełnić warty druhowie strażacy. Wigilia paschalna rozpocznie się o godz. 2000. Nie będzie w tym roku Procesji Rezurekcyjnej tylko błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem w Niedzielę Wielkanocną o godz. 600.
 7. Zachęcam do adoracji Chrystusa przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę.
 8. Dziękuję panom: Robertowi Banasiakowi Robertowi Kowalewskiemu za czytanie Męki Pańskiej.
 9. Zapowiedzi przedślubne: Krystian Kruszyna, kawaler, zamieszkały; Jasieniec, Parafia św. Rodziny w Przedczu – Paulina Kubiak, panna, zamieszkała: Bierzwienna Długa Kolonia, Parafia tutejsza.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności Ś.P. Danuta Wojtas w wieku 54 lat i Ś.P. Zbigniew Sęczkowski w wieku 47 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłych powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz mi dać Panie…
 11. Na głęboki przeżycie Wielkiego Tygodnia, a w szczególności Liturgii Triduum Paschalnego oraz wielkich tajemnic naszego zbawienia: męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa życzę wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże.

5 Niedziela Wielkiego Postu  21.03.2021.

 1. Do chorych z posługa sakramentalna udam się w najbliższą środę 24 marca 2021 od godz. 900. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 2. W czwartek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św.  w tym dniu o godz. 900 i 1700.
 3. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16:30
 4. Za tydzień w Niedzielę Palmową ze względu na panującą epidemię nie będzie procesji z palmami jedynie obrzęd błogosławieństwa palm.
 5. W sobotę 27 marca o godz. 1730 w kościele odbędzie się obiór szat dla dzieci komunijnych.
 6. W sobotę o godz. 10 zbiórka z ministrantami w kościele.
 7. Na kolejny tydzień Wielkiego Postu  i przygotowania do Niedzieli Palmowej życzę wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże.

4 Niedziela Wielkiego Postu  14.03.2021.

 1. W piątek przypada uroczystość św. Józefa – Patrona Diecezji Włocławskiej.
 2. W piątek Drogą krzyżową o godz. 1630 rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do niedzieli. Dzień spowiedzi w sobotę 20 marca. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godz.  930, 1130, 1500 i 1700. Spowiedź pól godziny przed Mszą św.       Do spowiedzi będzie można również przystąpić od poniedziałku do piątku od godz. 1630 do 1700. W Niedzielę 21 marca nie będzie Mszy św. w kaplicy w Kęcerzynie.
 3. Do chorych z posługa sakramentalna udam się w środę 24 marca 2021 od godz. 900. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 4. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 5. Na owocne przeżycie Rekolekcji wielkopostnych i przystąpienie do sakramentu spowiedzi życzę wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże.

3 Niedziela Wielkiego Postu  07.03.2021.

 1. Dziękuję za indywidualne bezimienne ofiary z Bierzwiennej Długiej, Bierzwiennej Krótkiej, Lubońka, Rysin Koloni i Tarnówki na prace remontowe i inwestycje  w Parafii. Bóg zapłać.
 2. Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjno – remontową. Bóg zapłać.
 3. W ostatnim czasie zamontowano przy plebanii panele fotowoltaiczne. Koszt inwestycji to 33 360 zł. Rozpoczęły się też prace przy kładzeniu kostki brukowej, rozebrano również piwnice po starej plebanii.
 4. W zakrystii można jeszcze odbierać listy na ofiary na kwiatu do Grobu Pańskiego  i ubezpieczenie kościoła.
 5. W sobotę 27 marca o godz. 1730 w kościele odbędzie się obiór szat dla dzieci komunijnych.
 6. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 7. Na czas owocnego przeżywania Wielkiego Postu życzę wszystkim Szczęść Boże.

2 Niedziela Wielkiego Postu  28.02.2021.

 1. Dziękuję za indywidualne bezimienne ofiary z Cząstkowa, Bierzwiennej Długiej i Lubońka na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać.
 2. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
 3. W poniedziałek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych, którzy po zakończeniu II wojny światowej nadal prowadzili walkę o wolną Polskę i byli prześladowani.
 4. Zachęcam do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 1630   i Gorzkich żali w Niedzielę po Mszy św. o godz. 1130.
 5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1600.
 6. Zwracam się z prośbą do parafian o zebranie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego        i ubezpieczenie kościoła. Listy z nazwiskami można odebrać w zakrystii.
 7. Dzisiaj ofiary składane do puszki są przeznaczone na pomoc Misjom w Afryce.
 8. W najbliższą sobotę 6 marca o godz. 1000 zbiórka ministrantów. Obecność obowiązkowa.
 9. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 10. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Ś.P. Zenona Szymczak w wieku 90 lat. Rodzinie zmarłej przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłą powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 11. Na czas owocnego przeżywania Wielkiego Postu życzę wszystkim Szczęść Boże.

1 Niedziela Wielkiego Postu  21.02.2021.

 1. Dziękuję za bezimienne ofiary z Bierzwiennej Długiej i Lubońka na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać.
 2. Do kościoła został kupiony nowy dywan pod ołtarz główny. Dziękuję anonimowemu ofiarodawcy za przekazanie pieniądze.
 3. Rozpoczęły się bardzo wymowne i głębokie w treści nabożeństwa wielkopostne: nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej parafii w każdy piątek o godz. 1630 i nabożeństwo Gorzkich żali w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130. Na te nabożeństwa zapraszam wszystkich parafian. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą zyskać odpust zupełny.
 4. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszki są przeznaczone na pomoc Misjom w Afryce.
 5. Zwracam się z prośbą do parafian o zebranie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i ubezpieczenie kościoła. Listy z nazwiskami można odebrać w zakrystii.
 6. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 7. Przeżywając Wielki Post wsłuchujmy się często w słowo Boże, nie zaniedbujmy modlitwy, spełniajmy uczynki miłości, by zwyciężyć pokusy kariery, egoizmu i materializmu. Wszystkim parafianom i gościom  na czas Wielkiego Postu życzę Szczęść Boże.
 • 6 Niedziela Zwykła  14.02.2021.
 1. Dziękuję za bezimienną ofiarę z Bierzwiennej Długiej na prace remontowe                   i inwestycje w Parafii.
 2. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Czas czterdziestodniowej zadumy       i refleksji, a przede wszystkim czas pokuty i nawrócenia. W dobrym przeżywaniu tego okresu pomogą nam nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 1630           i Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130. W Środę popielcową Msze św. o godz. 900 i 1700. Posypanie głów popiołem jest bardzo wymownym chrześcijańskim gestem rozpoczęcia pokuty i nawrócenia. Spróbujmy jak najliczniej zgromadzić się na Mszach św., aby w ten sposób rozpocząć w swoim życiu duchownym wzmożoną pracę nad sobą, zmierzającą do nawrócenia i zbliżenia się do Bożego miłosierdzia. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. co do ilości i jakości. Nie spożywamy w tym dniu potrwa mięsnych, dwa posiłki skromne, jeden do syta. Natomiast w piątki obowiązuje nas post jakościowy tak jak we wszystkie piątki całego roku. W czasie Wielkiego Postu nie urządzamy zabaw oraz nie bierzemy w nich udziału.
 3. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.

Wszystkim parafianom i gościom  na dobre przeżycie Wielkiego postu życzę Szczęść Boże.

5 Niedziela Zwykła  07.02.2021.

 1. W czwartek 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes przypada Międzynarodowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o chorych z naszej Parafii i z naszych rodzin.
 2. W sobotę 13 lutego o godz. 1630 zapraszam dzieci komunijne wraz z rodzicami na mierzenie szat na pierwszą Komunię św.
 3. W Niedzielę 14 lutego obchodzimy Święto świętych Cyryla i Metodego  – Patronów Europy.
 4. Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjno – remontową. Bóg zapłać.
 5. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Zawiasa, kawaler, zamieszkały: Łódź, Parafia NMP Łaskawej – Katarzyna Stępień, panna, zamieszkała: Słupeczka, Parafia tutejsza.
 6. W piątek zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej Parafii. Wszystkim, którzy przyjęli kapłana w imię Chrystusa z błogosławieństwem, wspólną modlitwę, wiele ciekawych rozmów,  panom za pojazdy, za ugoszczenie obiadem, za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Kolęda stała się dobrą okazją do pogłębienia wzajemnych relacji.
 7. Jest do nabycia nowy numer gazety Idziemy. Zachęcam do lektury.
 8. Wszystkim parafianom i gościom  na dobre przeżycie tygodnia życzę Szczęść Boże.

4 Niedziela Zwykła  31.01.2021.

 1. We wtorek będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego zwane w tradycji polskiej świętem Matki Bożej Gromnicznej. Ofiary składane w tym dniu do puszki będą przeznaczone na utrzymanie Zakonów kontemplacyjnych. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. będą miały poświęcone swoje świece komunijne na Mszy św. o godz. 1600.
 2. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o liczne           i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1515.
 5. Dzisiaj w piąta Niedzielę miesiąca ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na budujące się kościoły w naszej diecezji.
 6. Plan kolędy na najbliższy tydzień: Kolęda będzie się rozpoczynała od godz. 830.

Poniedziałek 01.02.2021. Rysiny przed wodą –   O podwożenie proszę Pana Macieja Króla. Rysiny za wodą –   O podwożenie proszę Pana Krzysztofa Janiaka.

Wtorek 02.02.2021. Bierzwienna do Kłodawy I –  O podwożenie proszę Pana Romana Tylaka. Bierzwienna do Kłodawy II –  O podwożenie proszę Pana Adama Solicha.

Środa 03.02.2021. Brzezina I i II –   O podwożenie proszę Pana Józefa Dziedzica. Brzezinka –   O podwożenie proszę Pana Edmunda Junkierta.

Czwartek 04.02.2021. Bierzwienna Krótka –   O podwożenie proszę Pana Ryszarda Paluszewskiego. Bierzwienna Wysoka –   O podwożenie proszę Pana Dawida Danielewicza.

Piątek 05.02.2021. Bierzwienna do Krzykos i Ogrodowa –   O podwożenie proszę Pana Dariusza Frydrycha. Bierzwienna Krótka za cmentarzem i Bierzwienna przy kościele.  O podwożenie proszę Pana Karola Zwierzchowskiego.

 • Jest do nabywania nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 • W ostatnim czasie odszedł do wieczności Ś.P. Dariusz Modrzejewski w wieku 35 lat. Rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłego powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Na czas wspólnych spotkań podczas kolędy wszystkim parafianom życzę Szczęść Boże.

3 Niedziela Zwykła  24.01.2021.

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.
 2. Ofiary zbierane do puszek przed kościołem w dniu dzisiejszym będą przeznaczone dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi  w Chorwacji.
 3. Do 18 stycznia Ks. Biskupa wstrzymał kolędę w naszej diecezji. Po tym terminie decyzję o kolędzie przekazał roztropności księżom proboszczom. Po dłuższym zastanowieniu zdecydowałem, że od jutro rozpocznę kolędowanie ponieważ bardzo mi zależy, aby jak najszybciej poznać parafian. Wizyta duszpasterska jest jedyną sposobnością, aby się nawzajem poznać i zbliżyć. Inni proboszczowie, którzy od wielu już lat są na parafiach mają inną sytuację i znają już dobrze swoich parafian. Kolęda będzie się odbywała z zachowaniem przepisów sanitarnych. Podczas kolędy będzie zakładana od nowa kartoteka parafialna z numerami telefonów. Wszystkie informacje będą objęte ochroną danych osobowych i nie będą nikomu dalej przekazywane. Na kolędę proszę przygotować stół nakryty białym obrusem, na który stawiamy krzyż, świece i kropidło z wodą święconą. Prosiłbym, aby na kolędzie nie poruszać tematów politycznych, nie częstować alkoholem i  pozamykać psy. Na ten trudny czas wszystkie rodziny potrzebują Bożego błogosławieństwa, z którym przychodzi kapłan. Jeżeli ktoś obawiałby się przyjąć kolędę w tym czasie to do nikogo nie będę miał pretensji. Wyznaczę w późniejszym terminie kolędę uzupełniającą. Proszę o życzliwe przyjęcie mojej decyzji, która dla mnie była trudna. Mam nadzieję, że wizyta duszpasterska w przyniesie dobre owoce dla nas wszystkich.
 • Plan kolędy na najbliższy tydzień: Kolęda będzie się rozpoczynała od godz. 830.

Poniedziałek 25.01.2021. Kęcerzyn –   O podwożenie proszę Pana Grzegorza Stegiende. Dzióbin –   O podwożenie proszę Pana Tomasza Woźniaka

Wtorek 26.01.2021. Cząstków przy trasie prawa i lewa strona –  O podwożenie proszę Pana Jerzego Michalaka. Cząstków I i II –  O podwożenie proszę Pana Andrzeja Dzikowskiego.

Środa 27.01.2021. Witowo i Kijewo –   O podwożenie proszę Pana Henryka Junkierta. Słupeczka przy szosie Parcele i Słupeczka Wieś –   O podwożenie proszę Pana Wojciecha Wawrzyniaka.

Czwartek 28.01.2021. Tarnówka –   O podwożenie proszę Pana Krzysztofa Polewskiego. Okoleniec –   O podwożenie proszę Pana Janusza Łopacińskiego.

Piątek 29.01.2021. Luboniek Wieś –   O podwożenie proszę Pana Mirosława Andrzejewskiego. Luboniek Parcele i Holendry.  O podwożenie proszę Pana Stanisława Węgierskiego.

Sobota 30.01.2021. Leszcze i Puławy –   O podwożenie proszę Pana Tomasza Andrzejczaka. Janczewy i Korytko –  O podwożenie proszę Pana Andrzeja Janikowskiego.

 • Jest do nabycia nowy numer Idziemy.
 • W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Ś.P. Anna Danielewicz w wieku 72 lat i Ś.P. Dariusz Nawrocki w wieku 59 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

Na czas wspólnych spotkań podczas kolędy wszystkim parafianom życzę szczęść Boże.

2 Niedziela Zwykła  17.01.2021.

 1. Od 18 do 25 stycznia obchodzony jest w Kościele katolickim Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. W niedzielę 24 stycznia decyzją naszego biskupa ordynariusza ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą przeznaczone dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi  w Chorwacji.
 3. W czwartek przypada Dzień Babci, w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.
 4. Jest do nabycia nowy numer Idziemy.
 5. Wszystkim parafianom i gościom  na dobre przeżycie tygodnia życzę Szczęść Boże.

Niedziela Chrztu Pańskiego  10.01.2021.

 1. Dzisiejszą niedzielą kończymy liturgiczny obchód Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie jednak przedłużamy śpiew kolęd do 2 lutego, kiedy to przypada święto Ofiarowania Pańskiego, pozostające w bezpośredniej łączności z wydarzeniami Bożego Narodzenia.
 2. Wspominając chrzest Pana Jezusa, pomyślmy, także o naszym osobistym chrzcie, który uczynił nas dziećmi Bożymi i włączył do Kościoła. Niech ta niedziela Chrztu Pańskiego stanie się okazją do wdzięczności Bogu, za sakrament chrztu św. i za to, że Kościół stał się naszym domem.  Pamiętajmy także w modlitwach o naszych rodzicach, chrzestnych, kapłanie, który udzielił nam chrztu i wszystkich tych, którzy mieli wpływ na przekazanie nam wiary.
 3. Dziękuję za bezimienną ofiarę na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać
 4. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do czytania czasopism katolickich.
 5. Na nowy tydzień wszystkim parafianom życzę, abyśmy wszyscy dążyli do jedności       i współpracowali ze sobą i Bogiem. Szczęść Boże.

Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim  03.01.2021.

 1. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana jest w tradycji polskiej świętem Trzech Króli, kiedy to poświęca się kredę, kadzidło i wodę. Niech w naszych domach modlitwy unoszą się do nieba, jak woń kadzidła. Poświęconą kredą wypisuje się na drzwiach mieszkania „C+M+B”: (Christus mansionem benedicat) Niech Chrystus błogosławi nasz dom oraz aktualny rok. Niech przypominają wszystkim wchodzącym do nas, że tutaj mieszka rodzina katolicka. Ofiary składane w tym dniu do puszki przeznaczone są na misje. Będzie można w tym dniu kupić specjalne naklejki na drzwi z inicjałami trzech króli.
 2. Statystyka sakramentalna 2020 roku: Sakrament Chrztu św. – 30 dzieci, Pierwsza Komunia św. – 16 dzieci, Sakrament Bierzmowania – 68 młodzieży, Sakrament Małżeństwa – 6 par  , odeszli do wieczności (zmarli z naszej wspólnoty) – 48 osób.
 3. Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę remontowo – inwestycyjną  Bóg zapłać.
 4. Zakończono gruntowny remont pietra plebanii i kancelarii parafialnej: z wymianą drzwi, podług, łazienek, kuchni, wstawiono nową bramę wjazdową i zrobiono częściowy remont budynku gospodarczego.
 5. Na dobre przeżycie Uroczystości Trzech Króli i na cały tydzień życzę wszystkim Szczęść Boże.

Niedziela. Uroczystość Świętej Rodziny 27.12.2020.

 1. W czwartek 31 grudnia o godz. 1600 zostanie okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie Roku kalendarzowego.
 2. W piątek w pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą Niedzielę o godz. 830 i 1130.
 3. Decyzją Księdza Biskupa, ze względu na panującą epidemię, duszpasterska wizyta kapłana – kolęda została przesunięta na późniejszy termin.
 4. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
 5. Na nowy tydzień wszystkim parafianom życzę szczęść Boże.

4 Niedziela Adwentu  20.12.2020.

 1. Dzisiejsza już ostatnia niedziela Adwentu, staje się doskonałą  okazją na podsumowanie tego czasu, podziękowanie Bogu za otrzymane łaski i przeproszenie Go za niezrealizowane postanowienia.
 2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominam, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno mieć miejsce spożywanie alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, co oznacza czystość i świętość Dzieciątka i św. Rodziny, zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo św. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie odczytujemy fragment Ewangelii w/g św. Łukasza rozdział 2 o narodzeniu Jezusa. Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą Ojcze nasz oraz za zmarłych odmawiając Wieczny odpoczynek. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia.  Jest to wyjątkowa okazja do pojednania w naszych rodzinach, domach, sąsiedztwie. Jest to czas szczególnej pamięci o ludziach biednych i samotnych.
 3. W Wigilię Bożego Narodzenia będą dwie Pasterki o godz. 2100 i 000 ze względu na panującą pandemię, abyśmy mogli się podzielić i nie było tłoku zachowują bezpieczną odległość.
 4. W Boże Narodzenie  i drugi dzień świąt Msze św. o godz. 830 i 1130. Nie będzie Mszy św. w kaplicy w Kęcerzynie.
 5. Jest do nabycia nowy numer Idziemy z kalendarzem, obrzędami wigilijnymi i śpiewnikiem kolędowym. Zachęcam do czytania czasopism katolickich.
 6. W ostatnim czasie odeszły do wieczności: Ś.P. Maria Bryś w wieku 64 lat i Ś.P. Teresa Frątczak w wieku 74 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłe osoby powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 7. Na ten szczególny czas przeżycie świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże. 3 Niedziela Adwentu Gaudete 13.12.2020.
 1. Dzisiaj przypada 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w naszych modlitwach o niewinnie zamordowanych i prześladowanych przez reżim komunistyczny naszych braciach i siostrach.
 2. Zachęcam do skorzystania z sakramentu spowiedzi. Spowiedź będzie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek od godz. 1530 do godz. 1600. W sobotę dzień spowiedzi adwentowej. Msze św. o godz. 1100, 1530 i 1700, spowiedź pół godz. przed każdą Mszą świętą.
 3. W środę 16.12.2020. o godz. 900 udam się z posługą sakramentalną do chorych. Chore osoby proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej, podając: imię nazwisko, adres, wiek i nr telefonu.
 4. Zachęcam do kupowania świece Caritasu, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece w cenie 5 zł.
 5. Jest do nabycia nowy numer Idziemy.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Ś.P. Genowefa Kwiatkowska w wieku 92 lat i Ś.P. Zenon Dębski w wieku 71 lat,  Ś.P. Aleksandra Andrzejczak w wieku 72 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….
 7. Na dobre przeżycie Adwentu i przystąpienie do sakramentu spowiedzi niech nam Bóg błogosławi. Szczęść Boże.

2 Niedziela Adwentu  06.12.2020.

 1. We wtorek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 900 i 1600.
 2. Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjno – remontową. Bóg zapłać.
 3. Ofiary składane dzisiaj do puszki przed kościołem przeznaczone są na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
 4. Zachęcam do kupowania świece Caritasu, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece w cenie 5 zł.
 5. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do czytania czasopism katolickich.
 6. Poświęcenie medalików dzieciom komunijnym.
 7. Na dobre przeżycie Adwentu życzę wszystkim Szczęść Boże.

1 Niedziela Adwentu  29.11.2020.

 1. Dzisiaj wkraczamy w nowy Rok liturgiczne rozpoczynający się Adwentem czasem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.  Roraty ku czci Matki Najświętszej w środy i piątki, na które serdecznie zapraszam z lampionami.
 2. Dziękuję za wykonanie wieńca adwentowego.
 3. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
 4. Za tydzień w Niedzielę na Mszy św. o godz. 1130 dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. będą miały poświęcone medaliki.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o liczne  i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1500.
 7. Zachęcam do kupowania świece Caritasu, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece w cenie 5 zł, duże 15 zł.
 8. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do czytania czasopism katolickich.
 9. Na dobre przeżycie Adwentu i przygotowanie się na spotkanie z naszym Panem niech nam Bóg błogosławi. Szczęść Boże.

Apel o modlitwę o powrót do zdrowia Księdza Biskupa Stanisława Gębickiego

Bracia Kapłani! Czcigodne Siostry Zakonne! Drodzy Diecezjanie! Zwracam się z prośbą do wszystkich Diecezjan, o modlitwę w intencji o powrót do zdrowia Księdza Biskupa Seniora Stanisława Gębickiego. 20 listopada u Księdza Biskupa stwierdzono obecność koronawirusa. Obecnie Ksiądz Biskup przebywa w szpitalu. Ufamy, że nasza modlitwa przyczyni się do szybkiego powrotu ks. bp. Stanisława do pełni sił. Zachęcam jednocześnie wszystkich do ufnej modlitwy w intencji ustania epidemii, za chorych i personel medyczny oraz w intencji zmarłych.                  

+ Wiesław Mering Biskup Włocławski

Niedziela Chrystusa Króla  22.11.2020.

 1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela Roku liturgicznego Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. W przyszłą niedzielę wkroczymy w nowy Rok liturgiczne rozpoczynający się Adwentem czasem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela świata. Zechciejmy ten czas przeżyć godnie.
 3. Od dziś są do nabycia świece Caritasu, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece w cenie 5 zł, duże 15 zł.
 4. Dzisiaj w zakrystii będzie można złożyć podpis pod projektem ustawy: „Tak dla rodziny nie dla gender”.
 5. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do czytania czasopism katolickich.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Ś.P. Felicja Pawlak w wieku 88 lat i Ś.P. Janina Wrzesińska w wieku 98 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….
 7. Błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny.
 8. W nowym tygodniu i zakończenie roku liturgicznego życzę wszystkim parafianom  i gościom Szczęść Boże.

33 Niedziela Zwykła  15.11.2020.

 1. Dziękuję za bezimienną ofiarę z Lubońka i Leszczy  na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać.
 2. W przyszłą niedzielę przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 3. Za tydzień będzie można kupować świece Caritasu, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 4. W Niedzielę 15 listopada będzie można złożyć podpis pod projektem ustawy: „Tak dla rodziny nie dla gender”.
 5. Za tydzień będzie można kupić ostatni raz kalendarze na 2021 rok.
 6. Za tydzień nie będzie Mszy św. w kaplicy Kęcerzynie. Przyjęta intencja Mszy św. będzie odprawiona w kościele o godz. 1130.
 7. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności ŚP. Adam Jabłoński w wieku 86 lat, Ś.P. Henryk Skibiński w wieku 74 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….
 9. W nowym tygodniu kończącym Rok liturgiczny życzę wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże.

32 Niedziela Zwykła  08.11.2020.

 1. W środę przypada Święto Narodowe 102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Pamiętajmy o naszej Ojczyźnie w  modlitwach i naszym właściwym postępowaniu. Zechciejmy przyjść w tym dniu do naszej świątyni, aby złożyć Bogu dziękczynienie za wolną Ojczyznę i prosić dla niej o pokój i rozwój. Postarajmy o wywieszeniu flagi narodowej na naszych domach. Będzie to wyraz naszego patriotyzmu.
 2. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę inwestycyjno – remontową. Bóg zapłać.
 3. Dzisiejsza Niedziela obchodzona jest jako Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary składane do puszki przed kościołem przeznaczone są na pomoc prześladowanym chrześcijanom.
 4. Od 7 listopada obowiązuje w kościołach limit 1 osoby na 15 m2.
 5. Za tydzień w niedzielę nie będzie Mszy św. w kaplicy w Kęcerzynie.
 6. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności ŚP. Bronisław Zborowski w wieku 76 lat, Ś.P. Mieczysław Kacprzak w wieku 73 lat, Ś.P. Teresa Dorabialska w wieku 72 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….
 8. Dziś odbędzie się poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieciom komunijnym

Na nowy tydzień i radosne przeżywanie święta narodowego życzę wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże.

Uroczystość Wszystkich Świętych  01.11.2020.

 1. Uroczystość Wszystkich Świętych ma nam przypomnieć, że każdy z nas jest powołany do świętości.
 2. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zadusznych, w którym Kościół przypomina nam, że mamy obowiązek modlitwy za wszystkich zmarłych przebywających w czyśću.
 3. Wypominki jednorazowe będą połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych. Zapraszam na modlitwę o godz. 1530 w: Poniedziałek – BIERZW. DŁ. DO KŁODAWY, BIERZW. KRÓTKA, BIERZW. KR. ZA CMENTARZEM, BIERZW. WYSOKA, BRZEZINKA, HOLENDRY LUB., KIJEWO      /I/ Wtorek – TARNÓWKA, CZĄSTKÓW I  i  II, NICPOŃ, BIERZW. DŁ. PRZY DRODZE KRZYKOS, B. DŁ. OBOK DROGI DO KRZYKOS /OGRODOWA/,BIERZW. DŁ. PARK i PRZY KOŚCIELE        /II/ Środa – JANCZEWY, LESZCZE, PUŁAWY, KORYTKO, BRZEZINA I i II, SŁUPECZKA, OKOLENIEC, RYSINY, LUBONIEK, WITOWO       /III/ Czwartek – KĘCERZYN, DZIÓBIN, RYSINY    /IV/
 4. Dziękuję za uczestniczenie w nabożeństwach różańcowych w sposób szczególny dzieciom i ministrantom.
 5. Za tydzień w niedzielę 8 listopada taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjno remontowe.
 6. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1600.
 7. Za tydzień dzieci komunijne będą miały poświęcenie książeczek do nabożeństwa na Mszy św. o godz. 1130.
 8. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Na czas szczególnej modlitwy za zmarłych w nowym tygodniu życzę wszystkim parafianom i gościom dużo Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

30 Niedziela Zwykła  25.10.2020.

 1. Ze względu na zakaz organizowanie Mszy św. na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą sprawowanie tylko w kościele o godz. 830 i 1100. Ofiary składana na tace w tym dniu przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku.
 2. W tym roku przez cały miesiąc listopad możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjmując komunię św. i modląc się na cmentarzu za zmarłych oraz w intencji wyznaczonej przez Ojca św.
 3. Od 24 października obowiązuje w kościołach limit 1 osoby na 7 m2 oraz bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa.
 4. Apel o modlitwę o powrót do zdrowia Księdza Biskupa Wiesław Meringa.
 5. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. W ostatnim czasie odszedł do wieczności ŚP. Mariusz Wosiak w wieku 27 lat. Rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłego powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ….
 7. Niech najbliższy tydzień będzie czasem refleksji nad przemijaniem, śmiercią i powołaniem każdego z nas do świętości. Na czas szczególnej modlitwy za zmarłych i odwiedzania cmentarzy życzę wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże.

29 Niedziela Zwykła  18.10.2020.

 1. Przygotowujemy się do Uroczystości wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych bliskich zmarłych i porządek na cmentarzu. Najważniejsza jest jednak nasza modlitwa w intencji tych, którzy odeszli do wieczności. W zakrystii i kancelarii można jeszcze zgłasza zmarłych na wypominki.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień modlitw w intencji misji. Ofiary składane do puszki przed kościołem przeznaczone są na cele misyjne.
 3. Za tydzień nastąpi zmiana czasu. Przestawiamy zegarki z godz. 300 na 200.
 4. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Zapraszam na różaniec codziennie o godz. 1730.
 5. Zbiórka z ministrantami w sobotę o godz. 1000.
 6. Zamontowano nowe oświetlenie ledowe w prezbiterium świątyni ( koszt 3 300 zł ) oraz kupiono meble do zakrystii: biurko i krzesła ( koszt 1 120 zł )
 7. Dziękuję rodzinie Durskich z Bierzwiennej Krótkiej za ofiarowanie kwiaty do kościoła.
 8. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności ŚP. Stanisław Kosmala w wieku 70 lat, Ś.P. Edmund Szyburski w wieku 63 lat, Ś.P. Stanisława Śliwka w wieku 92 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….
 10. Na cały nowy tydzień wszystkim parafianom i gościom życzę Szczęść Boże.

28 Niedziela Zwykła  11.10.2020.

 1. Dzisiaj w XX Dzień Papieski. Przed kościołem, zbierane są ofiar dla ubogiej i zdolnej młodzież w ramach Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych. Przypominajmy i uczmy młode pokolenie, że piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych.
 3. Na wypominki roczne i jednorazowe można zgłasza zmarłych w kancelarii parafialnej i zakrystii.  Kartki na wypominki jednorazowe można otrzymać w zakrystii. Na tych kartkach należy napisać z jakich wiosek pochodzili zmarli.
 4. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszki będą zbierana na rzecz misji.
 5. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie    o nauczycielach i wychowawcach.
 6. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Zapraszam na różaniec codziennie o godz. 1730.
 7. Za tydzień odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św.  i przystępujących do Komunii św. Zachęcam do licznego udziału.
 8. Do kapicy w Kęcerzynie zostały kupione nowe ledowe żarówki.
 9. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności ŚP. Grażyna Marciniak w wieku 47 lat, Marianna Bryłka w wieku 93 lat, Ś.P. Jan Górski w wieku 70 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….
 11. Na cały nowy tydzień wszystkim parafianom i gościom życzę Szczęść Boże.

27 Niedziela Zwykła  04.10.2020.

 1. W dniu wczorajszym 68 osób z naszej Parafii przyjęło sakrament bierzmowania, którego udzielił im Wikariusz Biskupi Ksiądz profesor Wojciech Frątczak.
 2. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę remontowo – inwestycyjną. Bóg zapłać.
 3. Za tydzień w Niedzielę 11 października będziemy obchodzili XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży.
 4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych. Pomyślmy o Komunii św. w ich intencji, zamówieniu Mszy św. na rocznicę urodzin czy imienin. Polećmy w modlitwie wspominkowej Kościoła. W kancelarii parafialnej możemy zgłaszać naszych zmarłych na wypominki. Kartki na wypominki jednorazowe można otrzymać w zakrystii. Proszę napisać na kartce z której wioski pochodzili zmarli.
 5. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 1730.
 6. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności ŚP. Krystyna Szydłowska w wieku 91 lat, Ś.P. Małgorzata Pietrzak w wieku 53 lat, Ś.P Wioletta Kubiak w wieku 40 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….
 8. Poświęcenie ornatu maryjnego i stuł.
 9. Poświęcenie różańców dzieciom komunijnym.
 10. Na cały nowy tydzień modlitwy różańcowej życzę, abyśmy wyprosili u Boga, przez Maryję, wiele potrzebnych łask. Szczęść Boże.

26 Niedziela Zwykła  27.09.2020.

 1. Za tydzień w pierwsza niedzielę miesiąca tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjno – remontowe.
 2. W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Odmawiajmy przez ten miesiąc codziennie różaniec polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwo różańcowe w kościele codziennie            o godz. 1730. Dzieci będą otrzymywały karteczki do wyklejanki październikowej.
 3. Od 1 października Msze św. będą sprawowane o godz. 1700.
 4. W czwartek o godz. 1530 odbędzie się spowiedź młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 5. W najbliższą sobotę 03.10.2020. o godz. 1100 Ksiądz Biskup Stanisław Gębicki udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Proszę o modlitwę w intencji młodzieży, aby w owocnie żyła darami Ducha Świętego.
 6. Za tydzień w Niedziele poświęcenie różańców dzieciom komunijnym.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o liczne           i dobre powołania kapłańskie i zakonne. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1600.
 8. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy zgłaszać naszych zmarłych na wypominki.
 9. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Na cały nowy tydzień modlitwy różańcowej życzę, abyśmy wyprosili u Boga, przez Maryję, wiele potrzebnych łask. Szczęść Boże.

25 Niedziela Zwykła  20.09.2020.

 1. Trwa już nowy rok szkolny. Zainteresujmy się, czy dzieci i młodzież z naszych rodzin są zapisani na katechezę i biorą w niej udział.
 2. W piątek 25.09.2020. zbiórka z ministrantami o godz. 1700. Obecność obowiązkowa.
 3. W sobotę 26 września spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania o godz. 1000 w kościele.
 4. Od dziś  można kupować książkowe Kalendarze Rolników w cenie 30 zł.
 5. Jest do nabycia nowy numer Idziemy.
 6. Na cały nowy tydzień życzę dużo wzajemnej życzliwości i owocnej pracy. Szczęść Boże.

24 Niedziela Zwykła  13.09.2020.

 1. Dziękuję za ofiarowanie kwiatów do naszego kościoła.
 2. Dziękuję za bezimienną ofiarę na prace remontowe i inwestycje w Parafii. Bóg zapłać
 3. Dzisiaj będą zbierane podpisy pod projektem ustawy # STOP LGBT przeciwko niemoralnym manifestacjom.
 4. W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Szanujmy krzyże i bądźmy dumni ze znaku naszej wiary, a przede wszystkim nie odrzucajmy naszego osobistego krzyża. Warto zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także tym, czy my i nasi bliscy noszą symbole wiary na sobie.
 5. W piątek przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci                         i młodzieży.
 6. W sobotę 19 września spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania o godz. 1000 w kościele. (Proszę zabrać dzienniczki i długopisy)
 7. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do kupowania kalendarzy na nowy 2021 rok.
 8. W ostatnim czasie odeszła do wieczności ŚP. Wieńczysława Szymczak w wieku 77 lat. Rodzinie zmarłej przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłą powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ….
 9. Odebranie deklaracji komunijnych od dzieci
 10. Na cały nowy tydzień życzę obfitego Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

23 Niedziela Zwykła  06.09.2010.

 1. Dziękuję za ofiary złożone na tace inwestycyjno – remontową w pierwsza niedzielę miesiąca. Bóg zapłać.
 2. We wtorek  8 września, w Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego. Msze św. o godz. 900 i 1800.
 3. We wszystkie soboty września będą się odbywały spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w kościele o godz. 1000.
 4. Chłopcy, którzy są po przyjęciu Pierwszej Komunii św. mogą się zapisywać na ministrantów.
 5. Za tydzień będą zbierane podpisy pod projektem ustawy # STOP LGBT.
 6. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.  Są do nabycia kalendarze na nowy 2021 rok.
 7. Poświęcenie tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych pierwszoklasistom.
 8. Po Mszy św. spotkanie z dziećmi pragnącymi przystąpić do Pierwszej Komunii św.      i ich rodzicami.
 9. Na cały nowy tydzień życzę obfitego Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

22 Niedziela Zwykła  30.08.2019.

 1. W tym tygodniu we wtorek 1 września przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny i za naszą wolność.
 2. Dzieci, młodzież i nauczyciele rozpoczynają we wtorek nowy rok szkolny w trudnym czasie epidemii. Rozpocznijmy ten rok z Bogiem. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego za tydzień o godz. 1130. Serdecznie zapraszam dzieci, rodziców                     i nauczycieli.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o liczne           i dobre powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1700.
 4. W sobotę 5 września spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania o godz. 1000 w kościele. (Proszę zabrać dzienniczki i maseczki ochronne)
 5. Od następnej Niedzielę będą odprawiane Msze św. w kaplicy w Kęcerzynie o godz. 1000.
 6. W przyszłą Niedzielę zapraszam pierwszoklasistów z rodzicami na Msze św. o godz.1130, podczas której zostaną poświęcone tornistry z podręcznikami i przyborami szkolnymi.
 7. W Niedzielę 6 września spotkanie z dziećmi pragnącymi przystąpić do Pierwszej Komunii św. (kl. III) i ich rodzicami po Mszy św. o godz. 1130.
 8. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury. Są do nabycia kalendarze na nowy rok 2021.
 9. Komenda Powiatowa Policji w Kole ostrzega z uwagi na występujące próby wyłudzania pieniędzy od osób starszych, polegające na nawiązywaniu rozmów telefonicznych i przekonaniu poszkodowanych do przekazania oszustom pieniędzy pod pretekstem zaistniałych nagle problemów życiowych „wnuczka”, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy nieznajomym.
 10. W związku z licznymi pracami materialnymi wykonywanymi przy kościele i plebanii pragnę wprowadzić tacę inwestycyjno – remontową w pierwsza niedzielę każdego miesiąca.
 11. Został częściowo naprawiony dach na kościele.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Wojciech Stępniewski, kawaler, zamieszkały: Rysiny Kolonia, Parafia tutejsza – Justyna Rutkowska, panna, zamieszkała: Rybno, Parafia św. Rodziny w Przedczu.
 13. Na cały nowy tydzień i nowy rok szkolny życzę obfitego Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

21 Niedziela Zwykła  23.08.2020.

 1. W środę przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św.  o godz. 900     i 1800.
 2. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 3. Zachęcam do kupowania kalendarzy na rok 2021.
 4. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Lewandowski, kawaler, zamieszkały Bierzwienna Długa, Parafia tutejsza – Izabela Gębka, zamieszkała: Kłodawa, Parafia Wniebowzięcia NMP. Wojciech Stępniewski, kawaler, zamieszkały: Rysiny Kolonia, Parafia tutejsza – Justyna Rutkowska, panna, zamieszkała: Rybno, Parafia św. Rodziny w Przedczu.
 5. Na cały nowy tydzień i kończące się wakacje życzę obfitego Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

20. Niedziela Zwykła  16.08.2020.

 1. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia dożynek parafialnych.
 2. Dzisiejsze ofiary zabierane do puszki przed kościołem decyzją Biskupa włocławskiego przeznaczone będą na pomoc osobom dotkniętym tragedią w Libanie.
 3. Tydzień temu zabrano 1123 zł dla poszkodowanych w wyniku pożaru. Obdarowana rodzina bardzo dziękuje za wsparcie.
 4. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 5. Zachęcam do kupowania kalendarze na nowy 2021 rok.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności ŚP. Roman Rzepka w wieku 57 lat i Ś.P. Helena Niewiadomska w wieku 96 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….
 7. Na cały nowy tydzień pracy i wakacyjnego wypoczynku życzę dużo wewnętrznego spokoju i radości. Szczęść Boże

19 Niedziela Zwykła  09.08.2020.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za udział w Odpuście św. Dominika
 2. W najbliższa sobotę 15 sierpnia będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu będziemy również przeżywali nasze dożynki parafialne na Mszy św. o godz. 1130 podziękujemy Bogu za dary ziemi.  Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół na wszystkich Mszach św.
 3. Ofiary zbierane do puszki przed kościołem 15 sierpnia przeznaczone będą na Katedrę Włocławską.
 4. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej w Święto Wojska Polskiego.
 5. Do naszej świątyni zostały zamówione i uszyte na miarę obrusy na wszystkie ołtarze.
 6. Zachęcam do kupowania kalendarzy na nowy rok 2021. Małe kalendarze w cenie 5 zł duże w cenie 7 zł, kalendarzy kieszonkowy 4 zł.
 7. Dzisiaj odbędzie się zbiórka pieniędzy przed kościołem dla poszkodowanych w pożarze w Bierzwiennej Krótkiej. Zbiórkę przeprowadzą strażacy.
 8. Zostało uruchomione nowe wejście do kancelarii parafialnej od lewej strony plebanii.
 9. Jest do nabycia nowy numer gazety Idziemy. Zachęcam do lektury.
 10. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Lewandowski, kawaler, zamieszkały Bierzwienna Długa, Parafia tutejsza – Izabela Gębka, zamieszkała: Kłodawa, Parafia Wniebowzięcia NMP.
 11. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Śp. Czesław Degórski. Rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłego powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 12. Na cały nowy tydzień pracy i przygotowania do dożynek parafialnych życzę wszystkim parafianom i miłym gościom dużo wewnętrznego spokoju i radości. Szczęść Boże

Na cały nowy tydzień pracy i przygotowania do dożynek parafialnych życzę wszystkim parafianom i miłym gościom dużo wewnętrznego spokoju i radości. Szczęść Boże

18 Niedziela Zwykła  02.08.2020.

 1. Rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc wielu narodowych rocznic, a także pielgrzymek do Jasnogórskiej Pani. Jest to również miesiąc trzeźwości. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej i w intencji naszych rodzin. Zachowajmy abstynencję.
 2. W poniedziałek o godz. 1700 zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w którym modlimy się  o powołania kapłańskie. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1715.           
 4. W najbliższą sobotę 8 sierpnia będziemy obchodzić Odpust parafialny św. Dominika. Msze św. o godz. 830 i 1200 Suma odpustowa.
 5. Do naszej świątyni został kupiony nowy zielony ornat i stuła do błogosławieni małżeństw. Jest to dar od dzieci i rodziców pierwszokomunijnych.
 6. Zostały zakupione i wymienione wszystkie żarówki w kościele na żarówki ledowe,  a także nowy drewniany pulpit pod Mszał ołtarzowy i naczynia liturgiczne do udzielania sakramentu chrztu świętego.
 7. Od dziś można kupować kalendarze na nowy rok 2021. Małe kalendarze w cenie 5 zł duże w cenie 7 zł, kalendarzy kieszonkowy 4 zł.
 8. Za tydzień w niedzielę odbędzie się zbiórka pieniędzy przed kościołem dla poszkodowanych w pożarze w Bierzwiennej Krótkiej. Zbiórkę przeprowadzą strażacy.
 9. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności ŚP. Rudolf Neumann w wieku 79 lat i Ś.P. Mirosław Grzelak w wieku 66 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….
 11. Wszystkim moim parafianom i miłym gościom życzę owocnego przeżycia Odpustu parafialnego ku czci św. Dominika. Szczęść Boże.

17 Niedziela Zwykła  26.07.2020.

 1. Dzisiaj w Niedzielę obchodzimy wspomnienie rodziców NMP Joachima i Anny. Pamiętajmy w modlitwach o naszych rodzicach, dziadkach i osobach starszych.
 2. Dziękczynienie za tegoroczne plony (dożynki) w naszej Parafii odbędą się                   w Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia na Mszy św. o godz. 1130. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tej uroczystości.
 3. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Potkański, kawaler, zamieszkały: Luboniek, Parafia tutejsza – Joanna Ciesielska, panna, zamieszkała: Pyszkowo, Parafia św. Dominika w Chodczu.
 4. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Anna Lewandowska 91 w wieku  lat, Ś.P. Kazimierz Kupsik w wieku 80 lat i Ś.P. Danuta Płocha w wieku 69 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 6. Poświęcenie pojazdów  po każdej Mszy św.
 7. Na cały nowy tydzień pracy, żniwowania, jak i wakacyjnego odpoczynku życzę wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże.

16 Niedziela Zwykła  19.07.2020.

 1. W sobotę 25 lipca będziemy wspominali św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Życzymy kierowcom, by zawsze podejmowali trud kierowania z wielką roztropnością i odpowiedzialnością. Poświęcenie pojazdów w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św.
 2. W tym roku Odpust ku czci św. Dominika będziemy obchodzili 8 sierpnia w sobotę. Nie będzie przeniesiony na Niedzielę. Suma Odpustowa o godz. 1200. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości.
 3. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Podkański, kawaler, zamieszkały: Luboniek, Parafia tutejsza – Joanna Ciesielska, panna, zamieszkała: Pyszkowo, Parafia św. Dominika w Chodczu.
 4. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 5. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Śp. Jan Frydrych w wieku 75 lat. Rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłego powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 6. Na cały nowy tydzień pracy jak i wakacyjnego odpoczynku życzę dużo radości             i nowych ciekawych doświadczeń. Szczęść Boże.

15 Niedziela Zwykła  12.07.2020.

 1. Bardzo dziękuję za uroczyste przygotowanie moje wprowadzenia na urząd proboszcza i liczny udział we Mszy św. Bóg zapłać
 2. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu,       o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
 3. Zapowiedzi przedślubne: Radosław Wojciechowski, kawaler, zamieszkały: Tarnówka, Parafia tutejsza – Milena Torzewska, panna, zamieszkała: Września, Parafia Świętego Ducha. Łukasz Podkański, kawaler, zamieszkały: Luboniek, Parafia tutejsza – Joanna Ciesielska, panna, zamieszkała: Pyszkowo, Parafia św. Dominika w Chodczu.
 4. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 5. Wszystkim moim parafianom i miłym gościom na czas wakacji i urlopów życzę Szczęść Boże.

14. Niedziela Zwykła  05.07.2020.

 1. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza od 1 lipca 2020 roku zostałem mianowany nowym proboszczem w Parafii św. Dominika w Bierzwiennej. Dotychczasowemu proboszczowi Księdzu Stanisławowi Wysockiemu, który przez 22 lata pełnił posługę kapłańską w tej Parafii bardzo serdecznie dziękuję za ofiarną pracę duszpasterską. Oficjalne wprowadzenie na urząd proboszcza będę miał 10 lipca w piątek na Mszy św. o godz. 1800. Dokona tego osobiście Ksiądz Biskup Wiesław Mering.  Serdecznie zapraszam na tą uroczystość wszystkich parafian.
 2. Spotkanie z wszystkim ministrantami będzie jutro w poniedziałek o godz. 1700             w kościele.
 3. Podaje nowy numer komórkowy na Parafię: 506 207 018.
 4. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu,       o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
 5. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Anna Betlej w wieku 65 lat i Jan Wojciechowski wieku 82 lat. Rodzinom zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia. Zmarłych powierzmy Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 7. Wszystkim moim parafianom i miłym gościom na czas wakacji i urlopów życzę Szczęść Boże.

OD 30 MAJA

ZNIESIENIE LIMITU OSÓB

W MIEJSCACH KULTU RELIGIJNEGO

W KOŚCIELE OBOWIĄZKOWE ZASŁANIANIE NOSA I UST !!!

Konto Bankowe Parafii św. Dominika w Bierzwiennej:
Bank Spółdzielczy w Kłodawie:
81 8545 0008 0000 0390 0136 2283

Wizyty: 172 Wizyty: 141815