Ogłoszenia

2 Niedziela Wielkiego Postu  25.03.2024.

 1. Dziękuję za bezimienne indywidualne ofiary z Bierzwiennej Długie i Bierzwiennej Długiej Koloni  na prace remontowe i inwestycje w Parafii.
 2. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjno – remontowe.
 3. W środę 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych, którzy po zakończeniu II wojny światowej nadal prowadzili walkę o wolną Polskę i byli prześladowani.
 4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1615.
 5. Zachęcam do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 1630   i Gorzkich żali w Niedzielę po Mszy św. o godz. 1130.
 6. Zwracam się z prośbą do parafian o zebranie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego        i ubezpieczenie kościoła. Listy z nazwiskami można odebrać w zakrystii.
 7. Dzisiaj ofiary składane do puszki są przeznaczone na pomoc Misjom w Afryce.
 8. W zakrystii można kupować baranki wielkanocne z czekolady w cenie 1  zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na dzieła prowadzone przez Caritas Diecezji Włocławskiej.
 9. Za tydzień w Niedzielę 03.03.2024. po Mszy św. o godz. 830 dzieci komunijne otrzymają tekst z formułą sakramentu spowiedzi.
 10. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wzywa wszystkich do modlitwy i postu w intencji Ojczyzny. Arcybiskup Stanisław Gądecki apeluję, aby wszyscy, którym drogie są losy Rzeczypospolitej, otworzyli serca i umysły na pojednanie; aby szukali możliwości rozwiązania konfliktów targających życiem politycznym poprzez negocjacje, bez odwoływania się do rozwiązań siłowych; aby przywrócono prawdziwy szacunek dla Konstytucji i opartych na niej przepisów prawa. Zagrożenia przychodzą zarówno ze Wschodu, gdzie toczy się wojna, jak i z Zachodu. Nie jest to również czas na wprowadzanie do systemu prawnego pojęcia tzw. mowy nienawiści, wykluczającego z debaty publicznej temat wyjątkowości instytucji małżeństwa, prawo dzieci do życia czy zgody na okaleczanie nastolatków. Tym bardzie, że w naszych dziejach mamy także bolesną kartę utraty niepodległości.
 11. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 12. Na czas owocnego przeżywania Wielkiego Postu życzę wszystkim Szczęść Boże.

1 Niedziela Wielkiego Postu  18.02.2024.

 1. Dziękuję za bezimienne indywidualne ofiary z Bierzwiennej Długie (Ogrodowej) i Bierzwiennej Krótkiej na prace remontowe i inwestycje w Parafii.
 2. Rozpoczęły się bardzo wymowne i głębokie w treści nabożeństwa wielkopostne: nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej parafii w każdy piątek o godz. 1630  i nabożeństwo Gorzkich żali w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130. Na te nabożeństwa zapraszam wszystkich parafian. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą zyskać odpust zupełny.
 3. Dzisiaj w Parafii Kłodawa rozpocznie się kurs przedmałżeński o godz. 1700. (szczegóły na plakacie).
 4. Zwracam się z prośbą do parafian o zebranie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i ubezpieczenie kościoła. Listy z nazwiskami można odebrać w zakrystii.
 5. W sobotę 16.03.2024. jest organizowana pielgrzymka autokarowa z Dekanaty Kłodawskiego do Włocławka na zakończenie peregrynacji obrazy Matki Bożej po naszej diecezji. Zapraszam chętne osoby, aby się zapisać w zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek są przeznaczone na pomoc Misjom w Afryce.
 7. Jest do nabycia nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 8. Przeżywając Wielki Post wsłuchujmy się często w słowo Boże, nie zaniedbujmy modlitwy, spełniajmy uczynki miłości, by zwyciężyć pokusy do zła.
 9. Wszystkim parafianom i gościom  na czas Wielkiego Postu życzę Szczęść Boże.

6 Niedziela Zwykła  11.02.2024.

 1. Dzisiaj rozpoczął się 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. Dzisiaj 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes przypada Międzynarodowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o chorych z naszej Parafii i z naszych rodzin.
 3. Od jutra Msze św. będą sprawowane o godz. 1700.
 4. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Czas czterdziestodniowej zadumy i refleksji, a przede wszystkim czas pokuty i nawrócenia. W dobrym przeżywaniu tego okresu pomogą nam nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 1630           i Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130. W Środę popielcową Msze św. o godz. 900 i 1700. Posypanie głów popiołem jest bardzo wymownym chrześcijańskim gestem rozpoczęcia pokuty i nawrócenia. Spróbujmy jak najliczniej zgromadzić się na Mszach św., aby w ten sposób rozpocząć w swoim życiu duchownym wzmożoną pracę nad sobą, zmierzającą do nawrócenia i zbliżenia się do Bożego miłosierdzia. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. co do ilości i jakości. Nie spożywamy w tym dniu potrwa mięsnych, dwa posiłki skromne, jeden do syta. Natomiast w piątki obowiązuje nas post jakościowy tak jak we wszystkie piątki całego roku. W czasie Wielkiego Postu nie urządzamy zabaw oraz nie bierzemy w nich udziału.
 5. Zwracam się z prośbą do parafian o zebranie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego  i ubezpieczenie kościoła. W tym roku zostały zrobione nowe listy z podziałem na trasy mniej więcej tak jak przebiega kolęda. Gdyby pojawiły się jakieś pomyłki proszę samemu nanieś poprawkę. Listy z nazwiskami można odebrać w zakrystii.
 6. 09.02.2024. otrzymałem urzędowe pismo z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów  w odpowiedzi na nasze odwołanie w sprawie nie przyznania dotacji na dach na naszym kościele wysłane 02.10.2023. Kancelaria Premiera informuje nas, że nasz wniosek nie będzie rozpatrywany i dotacji żadnej nie otrzymamy.
 7. W odpowiedzi na apel przewodniczącego KEP Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego ofiary zbierane do puszek w Środę Popielcową będą przeznaczone na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
 8. W naszym dekanacie w Kłodawie, w Wielkim Poście odbywać się będą kursy przedmałżeńskie w ramach przygotowania narzeczonych do sakramentu małżeństwa. Wszystkich narzeczonych zamierzających w najbliższych miesiącach zawrzeć sakrament małżeństwa zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu pięciu niedzielnych spotkań, każde o godzinie 1700. Początek w niedzielę 18 lutego, zakończenie w niedzielę 17 marca. Kursy odbywać się będą w salce katechetycznej w Parafii Wniebowzięcia NMP w Kłodawie.
 9. Jest do odbioru nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 10. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Ś.P. Józef Bączkiewicz w wieku 59 lat. Rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłego powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 11. Nauczycielom i uczniom życzę owocnego i bezpiecznego przeżycia ferii zimowych. Szczęść Boże.

5 Niedziela Zwykła  04.02.2024.

 1. Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjno – remontową. Bóg zapłać.
 2. Dziękuję za kwiaty do kościoła mieszkańców Leszcz i Puław. 
 3. W naszym dekanacie w Kłodawie, w Wielkim Poście odbywać się będą kursy przedmałżeńskie w ramach przygotowania narzeczonych do sakramentu małżeństwa. Wszystkich narzeczonych zamierzających w najbliższych miesiącach zawrzeć sakrament małżeństwa zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu pięciu niedzielnych spotkań, każde o godzinie 1700. Początek w niedzielę 18 lutego, zakończenie w niedzielę 17 marca. Kursy odbywać się będą w salce katechetycznej w Parafii Wniebowzięcia NMP w Kłodawie.
 4. Jest do nabycia nowy numer gazety Idziemy. Zachęcam do lektury.
 5. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Ś.P. Helena Brzezińska w wieku 84 lat. Rodzinie zmarłej przekazujemy wyrazy współczucia, zmarłą powierzmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 6. Wszystkim parafianom i gościom  na dobre przeżycie tygodnia życzę Szczęść Boże.

4 Niedziela Zwykła  28.01.2024.

 1. W piątek 2 lutego będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego zwane w tradycji polskiej świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą sprawowane o godz. 900 i 1600. Ofiary składane w tym dniu do puszki będą przeznaczone na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. będą miały poświęcone swoje świece komunijne na Mszy św. o godz. 1600.
 2. Za tydzień na Niedzielę 4 lutego zwracam się z prośbą o kwiaty do kościoła do mieszkańców Leszcz i Puław (tak jak przebiega trasa kolędowa).
 3. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1515.
 6. Jest do nabywania nowy numer Idziemy. Zachęcam do lektury.
 7. Wszystkim parafianom i gościom  na dobre przeżycie tygodnia życzę Szczęść Boże.

Konto Bankowe Parafii św. Dominika w Bierzwiennej:
Bank Spółdzielczy w Kłodawie:
81 8545 0008 0000 0390 0136 2283

Wizyty: 96 Wizyty: 412879